Zamek Bellver na Majorce

Zamek Bellver na Majorce to jeden z niewielu zamków w Europie, którego kształt jest okrągły. Został zbudowany między 1300 a 1311 rokiem, pod rozkazem panującego wtedy króla Jaume II. Jest to budynek w stylu gotyckim. Zamek był zarówno rezydencją jak i fortecą króla. Zamek zbudowany jest na górze, a widoki obejmują zarówno góry, ziemię jak i morze. W XVIII wieku zamek przekształcony został w jedno z pierwszych więzień na wyspie. I to nie byle jakie, ponieważ więziono tam wysoko postawione osobistości, które po prostu chciano uciszyć.

W zamku poza przepięknymi widokami na całą stolicę i jej okolice można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o stolicy Majorki. W środku zamku znajduje się bowiem muzeum miasta, w którym można zobaczyć, jak wyglądało to wszystko za dawnych lat. Muzeum obfite jest w ceramikę i znajdują się tutaj także jedne z pierwszych głów gigantów używanych do tutejszych „fiestas”. Wejście do zamku to koszt 4 euro. Obowiązuje tutaj także zniżka rezydencka. W tym linku znajdziecie dokładne godziny otwarcia i ceny: https://castelldebellver.palma.cat/portal/PALMA/castelldebellver/contenedor1.jsp?seccion=s_fdes_d4_v1.jsp&contenido=76695&tipo=6&nivel=1400&layout=contenedor1.jsp&codResi=1&codMenu=2247&language=es

Zamek Bellver znajduje się w stolicy wyspy.

Na zamek dojść można jedynie pieszo. Znajduje się on na górze, więc by do niego dotrzeć, musimy przejść się spacerem po setkach schodów. Przy głównej ulicy na samym dole góry jeżdżą autobusy. Jeśli chodzi o zwiedzenie zamku, polecałabym zaparkować auto gdzieś w centrum Palmy i podjechać tu autobusem lub zaparkować samochód w strategicznym miejscu i zaplanować zwiedzanie stolicy krok po kroku. Palma to historyczne miasto Majorki, które bardzo zmieniło się na przestrzeni lat i zdecydowanie warto je zwiedzić, co moim zdaniem zajmuje cały dzień. Jeśli chcecie wiedzieć, co dokładnie zwiedzić podczas wizyty w stolicy, to wpiszcie w lupkę na blogu „Palma”. Wtedy wyskoczy Wam mój post z jednodniowym planem zwiedzania stolicy!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii „miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/baleary/majorka/majorka-miejsca-do-zwiedzania/
A w kategorii „majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/baleary/majorka/poradniki-o-majorce/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://www.instagram.com/namajorce.pl
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: https://www.facebook.com/namajorcepl
Instagram: https://www.instagram.com/namajorce.pl