Wypożyczalnia samochodów na Majorce.

Jaka wypożyczalnia samochodów na Majorce będzie najlepsza? Wypożyczalni samochodów na Majorce jest pełno. Nie dziwię się, że ciężko jest wybrać coś odpowiedniego. Wiem, że dla Nas – Polaków, cena naprawdę ma znaczenie. W Polsce nie zarabiamy w euro, a na wakacje często oszczędzamy cały rok. Wiele osób pisze do mnie, pytając o polecenie wypożyczalni samochodów. W tym poście postanowiłam Wam z tym pomóc oraz wyjaśnić parę spraw dotyczących parkingów, mandatów, prawa jazdy i sposobu jazdy na Majorce.

Kod zniżkowy na wypożyczenie samochodu na Majorce.

Z kodem „MAJORKA10” jest 10% zniżki do dwóch wypożyczalni samochodów na wyspie. Mowa tu o OFFUGO oraz WIBER.

Wypożyczalnia Wiber w opcji all inclusive nie pobiera depozytu i zawiera pełne ubezpieczenie w cenie. Odbiór odbywa się jedynie na lotnisku. Opcja all inclusive pozwala również na bezosobowy odbiór samochodu. Wszystko odbywa się za pomocą aplikacji lub strony internetowej. Kliknij TUTAJ, by zobaczyć pełną ofertę WIBER i nie zapomnij o dodaniu kodu zniżkowego „MAJORKA10” przy płatności, by naliczyć 10% zniżki.

Na stronie https://www.offugo.es/ znajdziecie mnóstwo samochodów do wypożyczenia. Offugo to hiszpańska wypożyczalnia samochodów na Majorce. Firma powstała kilka lat temu, a jej właścicielami są młodzi ludzie, pełni pasji i świeżych pomysłów. Dzięki temu ceny są niskie, co więcej — możecie ją obniżyć używając mojej 10% zniżki na wypożyczenie samochodu. Podczas płatności wystarczy wpisać kod „MAJORKA10” w odpowiednie pole i rabat zostanie automatycznie udzielony!

Wypożyczalnia OFFUGO pobiera depozyt o wysokości 120 Euro, który zostaje zwrócony po oddaniu samochodu, o ile poziom paliwa jest odpowiedni co do instrukcji. W cenie zawarte jest już pełne ubezpieczenie, dzięki któremu nie musicie się o nic martwić. Dodatkowo ich flota to także samochody hybrydowe, a wybierając tego typu modele, dostajecie kartę, która umożliwia Wam darmowe ładowanie samochodu na terenie całej Majorki. Warto też dodać, że firma OFFUGO w 2021 roku ruszyła ze swoją nową aplikacją, dzięki której odebranie samochodu nie musi odbywać się personalnie.

Wystarczy, że zainstalujecie aplikację, która otworzy Wam samochód SAMA. Jest to wyjście naprzeciw restrykcjom, z którymi musieliśmy mierzyć się w 2020 roku. Sama wielokrotnie korzystałam z ich usług i ręczę za tą firmę! 🙂 Obsługa na najwyższym poziomie, szybkie rozwiązywanie problemów, podstawianie samochodu w momencie, gdy Wasz model się zepsuje i świetna komunikacja to ich klucz do sukcesu.

Samochody offugo dostępne są z odbiorem na lotnisku, w mieście Alcudia, Cala Millor oraz Cala d’Or, Cales de Mallorca, czy też Porto Petro.

KOD „MAJORKA10” DAJE WAM 10% ZNIŻKI NA WYNAJEM SAMOCHODU W FIRMIE http://WWW.OFFUGO.ES

Wypożyczalnia samochodów na Majorce – czy na Majorce można jeździć z Polskim prawem jazdy?

Tak, można. Prawo wygląda praktycznie tak samo, jak i w Polsce. Wypożyczając samochód będą potrzebne Twoje prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Na Majorce jeździ się prawą stroną, tak jak w Polsce. Zdarza się jednak, że Anglicy mylą strony i wjeżdżają w różne miejsca pod prąd. To samo dzieje się na deptakach dla rowerów.Ile trzeba mieć lat, żeby wynająć samochód? Wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo do wynajmu samochodów jedynie osobom od 23 roku życia lub od 25 roku życia. Jednak zdarzają się wyjątki.

Warto przeczytać regulamin, przed podpisaniem umowy najmu.

To samo tyczy się wyższych opłat. Często zdarza się, że młodsi kierowcy muszą zapłacić dodatkową opłatę za to, że mają poniżej 25 lat. Chodzi tu o to, że tacy kierowcy zazwyczaj nie mają zbyt dużego doświadczenia i powodują więcej wypadków. Prowadzą bardziej lekkomyślnie i nie patrzą na konsekwencje. Przyjeżdżają na Majorke się bawić, niestety często bezmyślnie. Z tego względu niektóre wypożyczalnie po prostu nie wypożyczają samochodów kierowcom poniżej 25 roku życia. Znajdą się jednak takie, które wypożyczają samochód i od 18 roku życia.

Jak wygląda sytuacja z fotoradarami i mandatami na Majorce?

Podpisując umowę udostępniasz wypożyczalni swój adres i swoje dane, a często także dane swojej karty. W momencie, kiedy do wypożyczalni przyjdzie mandat, ona odsyła takowy mandat na Twój adres. Oczywiście takowy mandat jest po Hiszpańsku. Mandat należy zapłacić jak najszybciej, a jeżeli zapłaci się go do 7 dni od jego otrzymania, płaci się tylko połowę jego wartości. Można to zrobić przez internet. Niektóre wypożyczalnie po otrzymaniu mandatu, ściągają także z Waszych kart opłatę za mandat. Wynosi ona zazwyczaj 20-30 euro.

Polecam czytać regulaminy

Na Majorce znajdują się także fotoradary. Większość z nich oznaczone jest znakami, niektóre znajdą się także na mapach google. Jeśli włączycie na google maps opcję widoczności radarów, to wszystkie Wam wyskoczą. Policja to raczej rzadkość na drogach. Prędzej zobaczycie ich na kawie w kawiarni. Policjanci są sympatyczni, zawsze chętni do pomocy. Wstawianie mandatów bez celu raczej nie ma tu miejsca. Tak samo sprawdzanie prędkości na drogach. To naprawdę rzadkość. Co innego ma jednak miejsce w stolicy, Magaluf, Palmanova czy El Arenal. Są to imprezowe dzielnice i tam policje na pewno widać o wiele częściej i sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Wypożyczalnia samochodów na Majorce – jak jeździ się na Majorce?

Majorka rządzi się swoimi prawami. W sezonie roi się tutaj od turystów, tak jak wspominałam wcześniej, w różnym wieku i o różnym doświadczeniu. Ja uważam za mega śmieszne to, że na Majorce nikt nie używa kierunkowskazów. A jeśli ich używa, to po prostu zapomina ich wyłączyć i jedzie z włączonym kierunkowskazem godzinami. Majorka to także wyspa rond. Nie ma tutaj zbyt dużo sygnalizacji świetlnej. Tę sytuację rozwiązują właśnie ronda.

I tutaj pies pogrzebany, bo jak tu ogarnąć rondo jak nikt nie używa kierunkowskazów?

No właśnie. Polecam po prostu uważać, zwłaszcza jak wypożyczacie auto. Z tego też względu polecam wypożyczyć auto z pełnym ubezpieczeniem. Unikniecie wtedy kosztów przy wypadku i tym podobnych. Poza tym Majorka ma bardzo dobre drogi. Jedyną rzeczą, jaka może Was trapić to to, że niektóre zabytki i atrakcje mają ciężki dojazd. Na przykład Są Calobra (https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/sa-calobra/), Formentor (https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/formentor-i-cala-formentor/), Valldemossa (https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/valldemosa-2/) , Deia czy Cala Deia. Tamtejsze drogi są wąskie i kręte, prowadzą przez ogromne klify. Dla osób z lękiem wysokości lub małym doświadczeniem na takich drogach może to być problem.

Jak wygląda sytuacja z parkingami na Majorce?

Pod prawie każdą atrakcją znajduje się parking. Oczywiście nie wszystkie parkingi są na tyle duże, żeby pomieścić setki samochodów. Dlatego jeśli naprawdę chcecie coś zobaczyć, polecam wyjechać na zwiedzanie z samego rana. Niektóre parkingi są płatne, inne nie. Płatne parkingi znajdziecie na przykład na Są Calobra i Formentor. Inne parkingi są tak małe, że ciężko znaleźć na nich miejsce. Na przykład w Deia czy Valldemossa. W tamte okolice warto wybrać się albo z samego rana albo pod wieczór. Parkingi przy plaży zazwyczaj są darmowe i znajdują się tuż przy niej.

Gdzie nie można parkować?

Na wjazdach, na żółtej lini, na białej ciągłej lini. Niebieska linia zazwyczaj oznacza płatny parking. Nie polecam parkować w niedozwolonych miejscach, ponieważ miejscowi lubią skarżyć na turystów. A wypożyczone auta zawsze mają znaczek wypożyczalni na samochodzie. Nie polecam denerwować miejscowych! Są też takie miejsca, w które nie dojedzie się samochodem. Wtedy auta zostawiane są przy drogach i na miejsce dochodzi się pieszo. Tak jest w przypadku Cala Varques czy Cala Marmols (https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-marmols/)

Jak wyglądają umowy w wypożyczalniach?

Jak napisałam wyżej, potrzebujesz prawa jazdy oraz paszportu lub dowodu. Umowę podpisać możesz w języku hiszpańskim, angielskim lub niemieckim. Jest jedna wypożyczalnia, która oferuje umowy w języku polskim! Ale o tym zaraz. Języki, które wypisałam wyżej to standardy. W umowie uwzględniony jest rodzaj samochodu oraz stan baku, jaki należy zwrócić wypożyczalni.

W momencie, kiedy coś jest niezgodne z umowa, należy zrobić zdjęcie i udać się z nim prosto do hotelu/wypożyczalni.

Jeśli w aucie zastaniecie 1/4 baku, to zostawiacie 1/4 baku kiedy oddajecie samochód. Jeśli w aucie jest jakaś usterka, również polecam zrobić zdjęcie, nagrać video i pokazać wypożyczalni. W momencie, kiedy zdarzy się jakiś wypadek, ktoś Was porysuje lub Wy porysujecie samochód i nie macie wykupionego pełnego ubezpieczenia, to niestety prawdopodobnie zostaniecie za to rozliczeni z wypożyczalnia. Wykupując pełne ubezpieczenie, chronisz siebie przed dodatkowymi kosztami w razie wypadku. Naprawdę serdecznie to polecam. Często zdarza się, że płacąc pełne ubezpieczenie za samochód nie musicie płacić depozytu. A depozyt potrafi wynosić 2500 euro. Wynajem aut na Majorce, jak widac, nie jest az taki prosty.

Wypożyczalnia samochodów na Majorce – jakie haczyki możemy napotkać w wypożyczalniach na Majorce?

Istnieje wiele dodatkowych opłat, które nie są naświetlone na głównej stronie. Dlatego naprawdę polecam dokładne przeczytanie regulaminu. Każda wypożyczalnia zabrania wywożenia samochodu poza teren Majorki. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał zapłacić kilkaset euro. W momencie, kiedy dostaniesz mandat, z Twojej karty zostaną ściągnięte pieniądze za mandat lub zostanie do Ciebie on wysłany pocztą. To jednak nie wszystko, zazwyczaj wypożyczalnie mimo mandatu, ściągają od Ciebie opłatę za to, że dostałeś mandat. Dokładnie. Też mnie to dziwi. Jest wiele takich zasad. Dlatego naprawdę – czytajcie regulaminy!

Co jeszcze mogłoby Cię zainteresować?

Na pewno to, co warto wiedzieć przed wyjazdem na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/majorka-2020-co-warto-wiedziec/. Co podpisujemy na recepcji w hotelu, czyli rodo na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/rodo-w-hotelarstwie-majorka/. Czy all inclusive jest zabronione na wyspie: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/zakaz-all-inclusive-majorka/. Ile zapłacisz podatku klimatycznego na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/eko-podatek-na-majorce/. Jakie wybrać rejsy na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/rejsy-na-majorce/. Jaka jest pogoda na Majorce, kiedy warto przyjechać: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/pogoda-na-majorce/. Czy wyjazd zimą na Majorkę to dobry pomysł: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/zima-na-majorce/. Dlaczego w ogóle warto wybrać Majorkę: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/majorka-wakacje/.

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom