Pałac Almudaina – co zwiedzić na Majorce?

Pałac Almudaina to zabytkowe miejsce, które znajduje się tuż obok słynnej katedry La Seu w stolicy Majorki – Palma. Bardzo ważną i przydatną informacją jest to, że to miejsce można zwiedzić całkowicie za darmo w środy od 10:00 do 16:00 oraz w niedziele od 15:00 do 18:00. Normalnie bilet kosztuje około 4 euro. Jeśli zwiedzacie stolicę w ten dzień, to zdecydowanie polecam Wam wejść także do pałacu. Pałac Almudaina to siedziba hiszpańskiej rodziny królewskiej podczas ich pobytu na wyspie. Co prawda, rodzina królewska zdecydowanie preferuje nocować w pałacu Marivent, znajdujący się przy Cala Major.

Jeśli chodzi o godziny otwarcia oraz cen, to mogą się one zmieniać, dlatego odsyłam Was do oficjalnej strony pałacu, gdzie znajdziecie najświeższe informacje na ten temat: https://www.patrimonionacional.es/visita/palacio-real-de-la-almudaina. Za chwilę przejdziemy do informacji, które mogą Was interesować podczas zwiedzania pałacu, ale zanim zaczniecie czytać, chciałabym Wam jeszcze polecić, abyście skoczyli na lody do włoskiej lodziarni RIVARENO. Znajduje się ona tuż obok katedry, na rogu. Lody są przepyszne i nie pożałujecie, jeśli ich spróbujecie.

Trochę historii o pałacu królewskim.

Historia pałacu sięga aż do XIV wieku. Razem z katedrą La Seu tworzą piękny symbol Majorki. W XIV wieku król Jaume II zamieszkał w zamku Almudaina, który już od czasów rzymskich był używany jako siedziba władz wyspy. To miejsce na Majorce ma wielkie znaczenie historyczne i chociażby z tego względu warto je odwiedzić. W pałacu można zwiedzić tylko jego małą część. Wiele pokoi jest zamknięte i nie ma do nich wstępu, a obsługa nie udzieli na ich temat żadnych informacji.

Podczas zwiedzania mamy wstęp między innymi do patio honoru i broni, łaźni arabskich, pokoju gotyckiego czy pokoju służby. Zarówno w patio honoru jak i w pokoju gotyckim odbywają się wszystkie ważne uroczystości podczas pobytu rodziny królewskiej. Za czasów panowań arabskich, Palma była strategicznym punktem na wyspie. Za tamtych czasów Palma została także rozbudowana, a jedno z osiedli nazwano “Al-Mudayna”, skąd bierze się także oryginalna nazwa pałacu.

Spacer po pałacu nie zajmuje dużo czasu, wszystkie pomieszczenia są opisane w kilku językach. Poza architekturą, można też podziwiać starą ceramikę, obrazy, portrety władców, dywany, rzeźby czy nawet rekilwie, które znajdują się w kaplicy pałacu. Myślę, że zwiedzanie takich miejsc podczas pobytu na wyspie to świetny pomysł, zwłaszcza, jeśli nocuje się w okolicach stolicy. Zwiedzenie stolicy i jej zabytków moim zdaniem zajmuje cały dzień. Razem z transportem i przerwą na jedzenie. Jednodniowy plan zwiedzania stolicy znajdziecie na moim blogu. Wystarczy w lupkę wpisać “Palma”.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom