Plaże dla nudystów na Majorce – wszystko co musisz wiedzieć

Plaże dla nudystów na Majorce – jest ich naprawde dużo, także jeśli jesteś miłośnikiem plażowania nago, to trafiłeś w idealne miejsce. Hiszpanie nie krępują się ze swoją nagością. Wielokrotnie słyszałam, że niektórzy nie krępują się nawet wśród członków swojej rodziny tej bliższej, ale też dalszej czy nawet teściów. Krąży wiele stereotypów mówiących o tym jacy to Hiszpanie nie są otwarci i tolerancyjni i pewni siebie.

Oczywiście, coś w tym jest. Jednak nie oszukujmy się – miłośników nagości znajdziemy w każdym kraju. A jeśli wybierasz się na wakacje na Majorkę, to powinieneś wiedzieć, gdzie się wybrać, by spędzić dzień na plaży tak jak lubisz. W tym poście znajdziesz nazwy plaż dla nudystów razem z ich opisami i kilkoma zdjęciami.

Na wstępie muszę od razu dodać, że jeśli chodzi o plaże nudystów na Majorce to zazwyczaj są one oddalone od cywilizacji. Wiele z nich to skaliste zatoczki, gdzie dojście wcale nie jest takie proste lub po prostu niestrzeżone plaże. Na niektórych słynnych plażach znajdują się także strefy, gdzie nudyści mogą czuć się w pełni swobodnie. Pod opisami zatok i plaż podlinkuję moje artykuły z bloga na temat tych miejsc.

 1. Cala s’Almunia
 2. Platja Es Trenc
 3. Playa des Mago
 4. Cala Mesquida
 5. Coll Baix
 6. Es Caragol
 7. Cala Torta
 8. Cala Varques
 9. Platja des Dolc
 10. Cala Marmols
 11. Cala Murta

Cala s”Almunia

Cala s’Almunia to skalista zatoka znajdująca się na południowym wschodzie wyspy. Jest przepiękna, co będziecie mogli zobaczyć po zdjęciach. Jest to zatoka, na której swobodnie można się rozebrać do naga, jednak ostrzegam – większość osób tego tutaj nie robi i niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że ta zatoka to miejsce przeznaczone dla nudystów. By na nią dojść należy zaparkować samochód na parkingu oddalonym od niej kilka kilometrów. Dojście tam zajmuje około 15 minut. Na miejscu nie ma toalet, sklepów ani restauracji.

cala s'almunia
plaze nudystow na majorce
port cala salmonia mallorca

Platja Es Trenc

Plaża Es Trenc to przepiękna, długa i piaszczysta plaża, która latem jest bardzo oblegana. Tam również mile widziani są nudyści. Tutaj również muszę dodać, że wokół będzie masa osób, która niekoniecznie będzie rozebrana. Latem miejsce to ściąga wielu turystów. Przepiękna, przezroczysta i lazurowa woda oraz biały piasek to typowe skojarzenia z tym miejscem. Na plaży znajduje się bar plażowy, a wokół ciężko o sklepy i restauracje. Plaża jest strzeżona i znajduje się na terenie parku narodowego. Znajduje się ona na południu Majorki, a niedaleko niej znajduje się Playa de Es Perengons Petits, która też otwarta jest na naturyzm.

playa es trenc
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce
plaze nudystow na majorce
eco tax

Playa des Mago – Portals Vells

Cala del Mago to zbiór zatok. Jedna z plaż tam się znajdujących przeznaczona jest dla nudystów. Na plaży znajduje się bar, a sama plaża jest piaszczysta i małych rozmiarów. Widoki są przepiękne. To, co charakteryzuje to miejsce to zdecydowanie krystalicznie czysta woda, widoki na jachty, niestandardowe formacje skalne oraz przepiękne jaskinie wykute w klifie. Dojazd na plażę jest ciężki, o ile nie posiada się samochodu. Za plażą znajduje się parking. Plaża znajduje się na południowym zachodzie wyspy.

Cala Mesquida

Cala Mesquida to przepiękna, długa i rozległa plaża znajdująca się na terenie parku narodowego. Umiejscowiona na północnym wschodzie wyspy. Otoczona górami i skałami. Nudyści na pewno znajdą dla siebie miejsce tuż przy skałkach. Zazwyczaj na tak dużych plażach strefy dla nudystów znajdują się w lekko odosobnionych miejscach. Plaża jest piaszczysta, woda czysta, jednak szybko robi się głęboka. Plaża jest strzeżona, znajduje się na niej bar. W okolicy ciężko jednak o restauracje czy bary. Jest za to kilka małych sklepów.

najlepsze plaże na majorce
plaze nudystow na majorce
strefy naturalne majorka
zniżka rezydencka na podróże

Coll Baix

Ta zatoka znajduje się na północnej części wyspy. By na nią dojść, należy niestety iść pieszo przez około 2 godziny w jedną stronę. Można na tą zatokę dopłynąć również łodzią. Trasa jest nieco wyczerpująca, ze względu na swoją długość, ale widoki są nie z tej ziemi. Plaża ukryta jest między wysokimi klifami. Latem może być tam większa ilość osób, ale mimo wszystko, nie są to tłumy z miejskich plaż. Jest to zdecydowanie plaża do nudystów, niestrzeżona. Nie ma tam restauracji, barów, toalet itp.. Warto kupić wszystko przed wycieczką!

Es Caragol

Platja Es Caragol to nieco mniejsza, dziewicza plaża. Piaszczysta, podobna do Es Trenc. By się na nią udać należy zaparkować samochód na Faro de Ses Salines (Cap de Ses Salines) i udać się pieszo w prawą stronę. Po 15 minutach pieszej wędrówki przed nami ukaże się właśnie plaża Caragol. Bardzo przyjemna, na pewno będą na niej ludzie, jednak nie w dużej ilości. Jest to zdecydowanie plaża nudystów. Na tej plaży zdecydowanie ciężej o kogoś ubranego. Tutaj także nie ma barów, restauracji, toalet ani ratownika. Na to miejsce nie da się dostać autobusem.

playa es caragol
najlepsze plaże na majorce
cap de ses salines
playa es caragol

Cala Torta

Ta plaża znajduje się na północnym wschodzie wyspy. Dojazd autobusem jest tam niemożliwy. Natomiast niedaleko zatoki znajduje się bezpłatny parking. Cala Torta jest strzeżona i latem prawdopodobnie rozkładany jest tam bar. Polecam jednak kupić wszystko przed wycieczką. Z parkingu na plażę idzie się pieszo przez jakieś 10 minut. Plaża jest piaszczysta, woda krystalicznie czysta. Nieopodal znajdują się kolejne zatoki – Cala Estreta i Cala Mitjana – z obu również mogą korzystać nudyści. By przejść z jednej do drugiej plaży wystarczy 10 minut. O wiele dalej znajduje się natomiast Cala Matzoc, na którą dojść można również pieszo lub przypływając łodzią. Dojście tam zajmuje około 30-40 minut.

torta bay
playa torta
playa torta
plaze nudystow na majorce

Cala Varques

Cala Varques to słynna plaża nudystów i hipisów na Majorce. Dojście na nią jest o tyle trudne, że nie da dojechać się na nią autobusem. Auto lub inny pojazd zostawia się na parkingu oddalonym od plaży o 40 minut pieszej wędrówki. By dojść na plażę należy przejść przez kilka ogrodzeń i przejść przez mały las. Cala Varques to piaszczysto kamienista zatoka, na której spotkać można nudystów, hipisów, a niegdyś nawet krowy. Więcej na jej temat przeczytacie w moim poście. Dodatkowo przy Cala Varques znajduje się ogromny most naturalny, a także jaskinie. Nie ma tu sklepów, toalet ani barów. Miejsce idealne dla nudystów.

cala varques
cala varques
cala varques
plaze nudystow na majorce
cala varques
plaze nudystow na majorce

Platja des Dolc, Platja des Carbo, Platja de Ses Roquetes, Playa Es Dofi, Platja de Can Curt

Wszystkie wyżej wymienione plaże znajdują się jedna obok drugiej. Przejście z pierwszej do ostatniej linią brzegową zajmuje około godziny. Plaże znajdują się na południu wyspy. Wszystkie są piaszczyste, płytkie i bardzo dziewicze. Rzadko oblegane przez masę turystów (ze względu na dłuższą trasę do ostatniej plaży). Na niektórych rozłożone są leżaki, bary, są także toalety i ratownicy strzegący plaży. Jednak udając się kawałek dalej nudyści zdecydowanie poczują się bardzo swobodnie i bezpiecznie. Można tam dostać się parkując samochód niedaleko Platja Es Port lub dojeżdżając tam autobusem. Plaże charakteryzują się białym piaskiem i strefami naturalnymi znajdującymi się za nimi.

dolc beach
zycie na majorce
platja des dolc
plaze nudystow na majorce

Cala Marmols

Cala Marmols to zatoka, która znajduje się na południowym wschodzie wyspy. By na nią dojść należy zaparkować samochód na Cap de Ses Salines i następnie udać się w lewo. Po 30-40 minutach pieszej wędrówki linią brzegową, dostaniemy się nad zatokę. Drugą, o wiele krótszą opcję opisuję w poście o tym miejscu. Plaża jest piaszczysta, w niektórych miejscach znajdują się kamienie. Woda jest krystalicznie czysta. Na miejscu nie ma sklepów, barów, ratowników ani toalet. Ze względu na długi czas wędrówki polecam kupić dużo wody i jedzenia. Na miejscu nudyści zaznają spokoju i relaksu. Plaża nie jest bardzo oblegana.

mallorca cala marmols
cala marmols mallorca
cala marmols majorka
najlepsze plaże na majorce
plaze nudystow na majorce

Cala Murta, Cala Figuera – Formentor

Udając się na Formentor po drodze mijamy dwie dzikie zatoki. Cala Figuera oraz Cala Murta. Obie są dzikie, dziewicze i z pewnością otwarte na naturyzm. Obie są kamieniste, niestrzeżone, bez barów ani restauracji. Woda ma przepiękny kolor, a otoczenie to góry Serra de Tramuntana. O ile na Cala Figuera jest łatwiej dojść, ponieważ zajmuje to około 15 minut, tak na Cala Murta dojść można w około 30. Moim zdaniem jednak zdecydowanie warto, bo miejsca zwalają z nóg. Miejsca idealne dla osób, które kochają naturę i żyją z nią razem w zgodzie.

plaze nudystow na majorce
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce
najlepsze plaże na majorce

Pozostałe plaże dla nudystów na Majorce to:

Llucalcari – Es Canyeret – zachód, zatoka nieopodal Cala Deia.
Playa de Son Real (Santa Margalida) – północny wschód, okolice Playa de Muro.
Cala Molto – północny wschód, obok Cala Agulla.

Wyżej wymienione miejsca moim zdaniem są mniej warte uwagi. Są one kamieniste i z doświadczenia wiem, że w większości miejsc na Majorce, na skałach lub w odludnych miejscach zawsze zbierają się nudyści. Mogą to być klify, moga to być skałki z małym naturalnym basenem lub po prostu kawałek piaszczystej plaży przy krzakach – takie miejsca zazwyczaj wybierają osoby, które uwielbiają opalać się nago. I nigdy nie widziałam, żeby ktoś tym widokiem na Majorce był zgorszony.

Naturyzm na Majorce.

Plaże nudystów na Majorce, ale także ogólnie w Hiszpanii to norma. Dla mnie, osoby mieszkającej na wyspie nie jest to nic nadzwyczajnego. Na miejskich plażach na pewno naszym oczom nie umknie widok kobiet opalających się topless. Nudyści jednak muszą mieć wyznaczone miejsca, w których mogą opalać się nago. Zapewne z tekstu dowiedzieliście się już, że plaże dla nudystów na Majorce to te odludne, schowane, wśród natury, dziewicze miejsca na wyspie. Daleko od cywilizacji, barów, komercji itp..

Na pewno na Majorce znajduje się o wiele więcej miejsc, w których nudyści nie muszą obawiać się mandatów, jednak te wymienione w poście są moim zdaniem najbardziej atrakcyjne. Miłego opalania! Mam nadzieję, że plaże nudystów na Majorce stoją od teraz dla Was otworem.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom