Talaia d’Albercutx na Majorce

Talaia d’Albercutx to zdecydowanie jeden z najsłynniejszych punktów widokowych na Majorce. Wiele lat temu to miejsce służyło jako wieża strażnicza. Wskazuje na to również nazwa — talaia — atalaya — torre de vigilancia, czyli wieża służąca do obserwacji terenu. Wiele wieży strażniczych na Majorce niestety uległo zniszczeniu, ale tak jak w przypadku Talaia d’Albercutx wiele także zostało odnowionych, czy odrestaurowanych. Wieża znajduje się nieco ponad 300 metrów nad poziomem morza. Widoki, które się z niej ropościerają zdecydowanie robią ogromne wrażenie. Tym bardziej że wieża strażnicza znajduje się w górach Serra de Tramuntana, niedaleko słynnej latarni Formentor.

By odwiedzić Talaia d’Albercutx musicie zaparkować samochód tutaj: 39.92865181205044, 3.110578104627478 i przejść się pieszo około 30 minut na punkt widokowy. Możecie też spróbować podjechać samochodem pod samą wieżę, jednak latem graniczy to z cudem. Ważną informacją jest także to, że w wysokim sezonie wjazd na Formentor prywatnym samochodem jest zakazany w godzinach od 10 do 18. Zakaz liczy się już od samego początku trasy. Na wieżę można się wtedy dostać autobusem, który zatrzymuje się przy parkingu z lokalizacji podanej przeze mnie wyżej. Polecam jednak próbę dostania się tam o godzinie 18:00, na zachód słońca. Ostrzegam, będą korki.

Co robić w okolicach Talaia d’Albercutx?

Wieża strażnicza pozwala Wam na zobaczenie przepięknych miejsc, takich jak słynna plaża Formentor, krajobrazy portu Pollensa, czy także znajdujący się tuż obok Mirador Es Colomer z oddali. Po spędzeniu czasu na wieży strażniczej koniecznie odwiedźcie plażę Formentor, latarnie morską Formentor oraz poboczne dzikie plaże takie jak Cala Murta, czy też Cala Figuera. Nieco dalej znajdują się piękne miejsca, takie jak miasteczko Pollensa, czy Alcudia.

Moim zdaniem warto podjechać także na Cala Victoria, czyli kamienistą zatokę z pięknymi widokami, czy też Cala Sant Vincente, która robi ogromne wrażenie wizualne. Jedno jest pewne, wybierając się na Formentor i okolice musicie mieć naładowany do pełna telefon i miejsce w pamięci w aparacie, bo jest to bardzo krajobrazowe miejsce. Mimo że byłam tam wiele razy, to zawsze zatrzymuję się co chwilę na zdjęcia.

Zapraszam do sekcji komentarzy! Koniecznie dajcie mi znać, czy komuś z Was udało się odwiedzić Talaia d’Albercutx i jak podobały Wam się tamtejsze widoki?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/