Sineu na Majorce

Sineu to średniej wielkości miasteczko ulokowane na środku wyspy. Jak się okazuje, to miejsce to nie tylko piękne widoki, ale także miasto przepełnione historią. To właśnie tutaj znajduje się najstarszy szpital na Majorce, który wybudowano w 1240 roku. W okolicach miasta znaleziono wiele dowodów na to, że tereny zamieszkiwali ludzie już w czasach prehistorycznych. Dowodzą na to pozostałości talajotyczne, które można swobodnie zwiedzać. Mowa tu między innymi o: “Talayot de Son Creixell, Talayot Sa Ritxla, Talayot Sa Ritxoleta”.

Wybierając się do Sineu możesz liczyć na spokój, poznanie kultury, tradycji oraz historii Majorki, a co najważniejsze poczucie klimatu wyspy. Ze względu na swoją lokalizację, Majorka przed wielkim turystycznym boomem utrzymywała się z rolnictwa i to właśnie w takich miejscach można z łatwością zauważyć, że to właśnie rolnictwo ukształtowało tutejszych mieszkańców. Do tej pory wiele tradycji, obchodów i festynów powiązanych jest z porami roku, zbiorami, wiarą. Miejscowi mieszkańcy wiodą tu spokojne życie, zależne od tego, co przyniesie im ziemia.

Co zobaczyć w Sineu i okolicach?

Co środę odbywa się tutaj “mercado semanal”, czyli rynek, na którym można zakupić lokalne produkty, pamiątki, rzemiosło. Sineu niegdyś władane było przez ważne dla panującego króla persony, dzięki czemu aktualnie możemy podziwiać w mieście przepiękną architekturę, robiące wrażenie monumenty, czy poczuć klimat jednego z najważniejszych miast na wyspie. Lokalizacja tego miasta jest sprzyjająca, ponieważ blisko stąd do wielu ciekawych miejsc.

Mowa tu na przykład o Planetarium, czy miastach takich jak: Alcudia, Felanitx, Campos, Arta, Algaida, czy oczywiście stolica Majorki — Palma. Najbliższa plaża to zdecydowanie Playa de Muro, chociaż w podobnej odległości znajduje się także przepiękna Sa Coma, czy Cala Morlanda. Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele. Czy ktokolwiek z moich czytelników był kiedyś w miasteczku Sineu? Co uważacie o tym miejscu? Polecacie, czy raczej odradzacie wizytę?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/