Ses Salines na Majorce

Ses Salines to bardzo mała mieścina znajdująca się na południowo-wschodniej części wyspy. Jeżeli zależy Wam na poznaniu prawdziwej Majorki, lokalnej, autentycznej, surowej i co najważniejsze, dalej dbającej o dobro kulturowe, tradycje i rolnictwo, z którego utrzymywali się mieszkańcy wyspy, to Ses Salines będzie idealnym przykładem takiego miejsca. Miasto otaczają sady, pola uprawne, a w niedalekiej odległości znajdują się solanki (Salinas de Es Trenc), gdzie wydobywana jest sól, która niegdyś zaopatrywała w nią całą wyspę.

Ta część wyspy jest niezwykle autentyczna i prosta. Poza sezonem nie znajdziecie tutaj zbyt wielu obcokrajowców zamieszkujących te tereny. To właśnie tutaj możecie spotkać zdecydowaną większość lokalnych rezydentów. Niedaleko Ses Salines znajduje się najdalej na południe wysunięta cześć wyspy, czyli Faro de Ses Salines. Ze względu na swoje położenie, miasteczko napadane było przez Romów i piratów, a możliwość wydobywania soli była wtedy kartą przetargową.

Co robić w Ses Salines i okolicach?

W okolicy znajdują się pozostałości po jednych z pierwszych mieszkańców wyspy, tak zwane talaiots. Tutejsza architektura, kościoły i budynki mają niekiedy setki lat. Wiele domów i budynków wybudowanych jest z lokalnego kamienia i piaskowca. Samo miasteczko Ses Salines jest małej wielkości, ale jest niezwykle czarujące, a lokalne butiki, kawiarnie i restauracje aż wołają, żeby w nich usiąść. Jedną z takich restauracji na pewno będzie słynnne Cassai.

Jedno jest pewne, miasteczko Ses Salines to “un encanto”! A jego okolica to “una maravilla de paisaje”, bo krajobrazy w okolicy zwalają z nóg. Koniecznie odwiedzicie okoliczne plaże, takie jak: Playa Es Trenc, Platja des Dolc, Es Carbo, a także przepiękną zatokę Cala Marmols, czy plażę dla nudystów Es Caragol. Jeżeli natomiast chodzi o ciekawe miasteczka w okolicy to polecam serdecznie Santanyi oraz przepiękne miasteczko rybackie Cala Figuera, czy też położone nieco bliżej ogrody Botanicactus.

A może ktoś z Was odwiedził miasteczko Ses Salines i jest w nim zakochany tak jak ja? Polecacie, czy odradzacie? Czekam na Wasze opinie w komentarzach!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/