Santanyi – lokalne miasteczko przepełnione kulturą i historią.

Santanyi moim zdaniem jest jednym z miejsc, które naprawdę warto odwiedzić podczas pobytu na wyspie. Miasteczko usytuowane jest na południowym wschodzie wyspy, w niedalekiej odległości od jednych z najpiękniejszych zatok na Majorce. Santanyi nazywam kulturową stolicą Majorki, ze względu na ilość imprez kulturowych, które się tutaj odbywają. Dodatkowo znajduje się tutaj dużo galerii sztuki, muzea, a nawet teatr. Więcej na ten temat opowiadam w moim filmie na YouTubie, na który Was już teraz serdecznie zapraszam!

Miasteczko jest niezwykle malownicze i krajobrazowe. Znajdziecie tu przepiękne kadry, zgubicie się w wąskich uliczkach, usiądziecie na kawę wśród lokalsów i zjecie prawdziwe majorkańskie specjały. Chyba ne muszę Was namawiać?

Dlaczego warto odwiedzić Santanyi?

Bardzo ciekawe jest to, że wiele budowli na Majorce zbudowane jest właśnie z piaskowca z Santanyi, jest to tak zwana “piedra de Santanyi” – mowa tu także o katedrze la Seu. Warto zaznaczyć, że samo miasteczko Santanyi zbudowane jest właśnie z piaskowca wydobywanego w miejscowych kamieniołomach. Mury w mieście zbudowane były, by chronić społeczność przed notorycznymi najazdami piratów i innych wrogów. Możemy je teraz oglądać, przechadzając się spacerem po mieście, jednak wiele lat temu była to konieczność dla biednej ludności tych okolic.

W mieście znajduje się także cała masa genialnych restauracji, barów i kawiarni. W każdą środę i sobotę od 9.30 do 13:00 odbywa się tutaj targ, na którym kupisz pamiątki, miejscowe wyroby, odzież i obuwie, a także wiele oryginalnych, ręcznie robionych dodatków, rzeźb, rękodzieł. Miasto ma naprawdę genialny klimat, a dodatkowo jest niezwykle lokalne i unikatowe. Wybierając się tutaj poznasz prawdziwy klimat Majorki, mimo, że w sezonie jest ono przepełnione turystami.

Co robić w okolicy?

Tak się składa, że w okolicy Santanyi znajdują się jedne z najpiękniejszych miejsc na Majorce. Mowa tu o Cala Llombards, Cala Santanyi, przepiękny port Cala Figuera, Calo des Moro i Cala s’Almunia, czy także Parc Natural de Mondrago, a nawet solanki, czyli Ses Salines, gdzie możecie zobaczyć jak wydobywa się sól na Majorce. Przebitki z tych miejsc zobaczycie na filmie na YouTubie, który wrzuciłam wyżej! Zachęcam Was do obejrzenia, dzięki temu zobaczycie Santanyi z zupełnie innej perspektywy.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/