Salinas de Es Trenc na Majorce

Salinas de Es Trenc to nic innego jak solanki. Na wszystkich wyspach Balearów wydobywana jest sól. Wiele lat temu było to jedno z głównych źródeł dochodu dla mieszkańców wysp. Jednymi z najsłynniejszych solanek są właśnie Salinas de Es Trenc, które znajdują się na centralno-południowej części Majorki. Pierwsze co polecam Wam zrobić to już teraz zapisać się na wizytę w solankach na oficjalnej stronie internetowej: http://www.salinasdestrenc.com/.

W Salinas de Es Trenc wykorzystuje się to, co daje natura w jak najlepszy sposób, dzięki czemu mieszkańcy wyspy, zarówno jak i odwiedzający turyści mogą poznać smak lokalnej soli o wysokiej jakości. W solankach wykorzystywane są specjalne tratwy, które zwiększają stężenie soli w wodzie, a dzięki kanałowemu połączeniu z morzem poprzez plażę Es Trenc wytwarzany jest idealny dla ptactwa ekosystem. Między innymi, dzięki temu zabiegowi, to właśnie tutaj późnym latem możecie zobaczyć flamingi!

Trzeba przyznać, że sól jest jedną z najważniejszych przypraw w naszej kuchni, a my Polacy uwielbiamy słone jedzenie. Dodatkowo sól pomocna jest także w pielęgnacji, a wiele kosmetyków ma ją w składzie. Solanki Salinas de Es Trenc to miejsce warte odwiedzenia, a dodatkowym atutem wizyty z przewodnikiem jest nie tylko poznanie sposobu wydobywania soli, ale także kolorowe zbiorniki wodne i możliwość zobaczenia wielu gatunków ptaków, które uwielbiają solanki.

Co robić w okolicach Salinas de Es Trenc?

Oczywistym będzie tutaj zaproponowanie odwiedzenia rajskich południowych plaż, czyli: Playa Es Trenc, Platja d’es Carbo, Es Caragol oraz położonych nieco dalej niezwykle malowniczych zatok takich jak Cala Pi, Calo des Moro, Cala Llombards, czy Cala Figuera. Jeżeli natomiast chodzi o miasta, to bardzo polecam podjechać do Santanyi i Las Salinas, czy także Colonia de Sant Jordi. W okolicach znajdują się dwie świetne restauracje, czyli Cassai Beach Bar oraz Cassai Restaurante and Bar (bardziej polecam drugą propozycję).

W tym regionie znajdziecie wiele butikowych sklepów z ubraniami, dekoracjami do domu, a także wyrobami z miejscowej soli. Podzielcie się Waszymi opiniami w komentarzach. Odwiedziliście kiedyś solanki na Majorce? Jak Wasze wrażenia? Polecilibyście innym czytelnikom odwiedzić to miejsce?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/