Sa Rapita na Majorce

Sa Rapita to jedno z przyjemniejszych miejsc na wyspie. Polecam je wszystkim osobom, które szukają podczas swoich wakacji spokoju, ciszy, relaksu i rajskich plaż. Nie znajdziecie tu klubów, imprez i mas turystów, za to z pewnością lokalnych mieszkańców cieszących się życiem i spokojem okolicy. To, co przyciąga turystów do tego miejsca to zdecydowanie bliskość jednej z najsłynniejszych plaż na wyspie, czyli Playa Es Trenc.

Od razu chciałabym Wam polecić bardzo fajną restaurację, która nazywa się “Forn Sa Rapita”, mają naprawdę dobre ceny i smaczne jedzenie, więc jeżeli będziecie szukali czegoś do przekąszenia po spędzeniu dnia na plaży, to zdecydowanie powinniście tu zajrzeć.

Co robić w Sa Rapita i okolicy?

Na południu wyspy wybrzeże jest nieco bardziej gładkie niż w innych częściach, dzięki czemu stworzone jest tutaj sporo tras rowerowych. Tak jest także w przypadku Sa Rapita. Poprowadzono tutaj świetną trasę rowerową, więc wypożyczenie hulajnogi/roweru będzie świetnym pomysłem na poznanie okolic. Tutejszą plażą jest Playa Arenal de Sa Rapita — biały piasek, krystalicznie czysta woda, bezkres morza — RAJ.

Kolejnym przystankiem jest małe, przyjemne i malownicze Ses Covetes. Jest to bardzo malutka wioska, położona nieopodal Sa Rapita. Za Ses Covetes znajduje się właśnie słynna plaża Es Trenc, którą również bardzo polecam. To, co w tych okolicach robi na mnie wrażenie to zdecydowanie strefy naturalne i dzikość, wręcz dziewicze, wyspiarskie rejony.

W okolicy warto też odwiedzić solanki — Las Salinas, przepiękną zatokę Cala Pi, czy także latarnię morską w miejscowości Colonia de Sant Jordi. Przez swoje położenie miasteczko Sa Rapita narażone było na wielokrotne ataki piratów, co można zauważyć poprzez różne pozostałości sprzed lat, a także wierze strażnicze, jak na przykład Torre de Son Duri. Okolica słynie także z wyrabiania soli, więc będzie to coś, co w tej okolicy raczej rzuca się w oczy.

Czy komukolwiek z moich czytelników udało się odwiedzić spokojne Sa Rapita? Polecacie odwiedzić to miasto, czy raczej odradzacie?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/