Playa Sa Font de Sa Cala

Na tej plaży znalazłam się zupełnym przypadkiem. W planach miałam wyjazd na plaże Cala Agulla i Cala Mesquida. Jak niektórzy z Was wiedzą, mieszkam w miejscowości S’illot. Dojazd z mojego miasteczka do takich miejsc jak Cala Agulla to ciężka przeprawa. Podróż w jedną stronę trwa około półtorej godziny. Oczywiście, jeśli autobus przyjedzie na czas, nie spóźni się lub w ogóle zatrzyma się na przystanku. Jak znalazłam się na plaży Sa Font de Sa Cala? Spóźniając się na autobus z Cala Agulla do Cala Mesquida o 2 minuty. Autobus uciekł mi sprzed nosa. Szybko sprawdziłam miejsca na mapie, zdjęcia w grafice google i tak oto wybrałam na swój cel to przepiękne miejsce. Był to świetny wybór. Na Cala Mesquida ostatecznie dotarłam, jednak na samej plaży spędziłam tylko 40 minut. Również ze względu na rozkład autobusów.

Plaża Sa Font de Sa Cala bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Jest to kolejna plaża na Majorce, która posiada niebieską flagę. Zatoczka jest bardzo mała. Jednak jak na Majorkę, powiedziałabym – standardowych rozmiarów. Woda jest krystalicznie czysta, plażę otaczają średniej wielkości klify i oczywiście piękne sosny. Na samej plaży znajduje się bardzo fajny bar z dość szeroką ofertą jedzenia i picia. Na plaży jest oczywiście ratownik, toaleta, prysznice oraz wypożyczalnia sprzętów. Jedyne, czego tutaj brakuje, to parking. W sezonie ciężko jest tutaj gdziekolwiek zaparkować, ponieważ miejscowość jest bardzo mała.

Na plaży znajduje się mini port, nad którym rosną sosny.

Dodaje to temu miejscu niesamowitego uroku. Jest to dobre miejsce dla tych, którzy nie przepadają za przesiadaniem na słońcu przez cały dzień. Idealne miejsce na odpoczynek w cieniu z pięknymi widokami. Miejscowość Sa Font de Sa Cala jest zdecydowanie polecana rodzinom z dziećmi. Plaża jest skromna i płytka, rodzice z plaży mają oko na dzieci a okolica oferuje dla dzieci kilka atrakcji. Miasteczko nie należy do największych, jednak dzieje się tam zdecydowanie więcej niż w dużo większej miejscowości Cala Mesquida.

Serdecznie polecam wybrać się na plażę Sa Font de Sa Cala.

Jest to świetne miejsce do wykonywania sportów wodnych, takich jak chociażby ostatnio bardzo modne paddle boards. Polecany jest tutaj także snorkling. Jeśli jednak wydaje Ci się, że mógłbyś się tutaj zanudzić, to serdecznie polecam wybrać się do pobocznych miejscowości. Godne polecenia są chociażby miasteczko Capdepera i tamtejszy zamek Castell de Capdepera. A także piękne plaże Cala Agulla, Cala Mesquida, Cala Moll i Cala Ratjada. Czy chociażby luksusowa i bogata dzielnica Canyamel i tamtejsza przepiękna plaża oraz jaskinie Cuevas de Arta. Niedaleko znajduje się także starożytne miasto Arta oraz przepiękny punkt widokowy Costa de los Pinos.

A tutaj zapraszam na posty z tych miejsc.

Cala Agulla: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-agulla-majorka/
Cala Mesquida: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-mesquida/
Castell de Capdepera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/castell-de-capdepera-majorka/
Cala Ratjada: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-ratjada-son-moll/
Canyamel: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/canyamel/
Cala Gat: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-gat-majorka/
Cuevas de Arta: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cuevas-de-arta/
Costa de los Pinos:https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/costa-de-los-pinos/
Rejsy na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/rejsy-na-majorce/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom