Sa Coma, Majorka.

Kiedy pierwszy raz, razem z koleżankami wyjechałam na Majorkę zatrzymałyśmy się w hotelu, w miejscowości Sa Coma. Podczas pierwszej wizyty, poznałam tam mojego chłopaka. Pracował w hotelu, w którym się zatrzymałyśmy. Więcej o tym jak się poznaliśmy, tutaj: https://namajorce.pl/o-nas/wakacje/ Obok Sa Coma, leży mała mieścina – S’illot. To właśnie tutaj mieszkał mój chłopak, a teraz po kilku latach nieobecności, wracamy tam, gdzie wszystko się zaczęło, razem. Na Majorce byłam już wcześniej wiele razy, ze względu na to, że rodzina Piotrka tutaj mieszka. Przyjeżdżaliśmy do nich w odwiedziny. W między czasie poznałam dobrze okolicę, dlatego też pierwszy post będzie właśnie o Naszej okolicy. Jest ona jedną z najbardziej obleganych turystycznie.

Plaża w Sa Coma.

Sa Coma przyciąga nie tylko plażą, której nie można niczego odjąć. Krystalicznie czysta woda, atrakcje, pełno słońca i biało złoty piasek. Miejscowość ta jest większa od S’illot, a dzieli je tylko jeden mały mostek, który jest miejscowym wyznacznikiem granicy. Idąc deptakiem miniesz mnóstwo restauracji i wiele sklepów z biżuterią i pamiątkami, czy drogerie. Miniesz też port i mini park rozrywki z bilardem, batutami dla dzieci i innymi atrakcjami. Plaża jest duża, szeroka, piękna i zawsze zapełniona po brzegi. A za nią deptak otoczony lasem palm, przez który możesz spacerować pieszo lub jeździć rowerami. Zimą Sa Coma nie jest aż tak przepełniona, a plaża jest relaksująco pusta. Sa Coma jest mimo wszystko idealna o każdej porze roku.

Po plaży często będą się przechadzać miejscowi, którzy sprzedają zimne owoce oraz oferują różnego rodzaju masaże stóp, rąk czy pleców.

Jest to zdecydowanie duży minus tego typu miejscowości turystycznych. Jest tu również mała stadnina konna, z której latem korzysta latem, jak i zimą, wiele osób. Nazywa się Rancho Sa Coma i mieści się tuż przy końcu plaży, na Avinquda de les Savines. Latem z plaży można podziwiać puszczone wolno po polanie kuce, które niekiedy skradają się pod plażę. Pomijając wiele restauracji i pubów, zagłębiając się w środek miejscowości odnajdziecie kolejny deptak, który jest idealny dla turystów, którzy uwielbiają zakupy. Można tam kupić pamiątki, ubrania, wszelkie akcesoria do plażowania, wynająć różne pojazdy, zrobić sobie tatuaże z henny i wszystko inne co można sobie wyobrazić. W tej miejscowości znajduje się także mini park wodny, z małymi atrakcjami dla dzieci, barem, basenami, wyłożony trawnikiem – la reserva. Niedaleko, bo już w Cala Millor znajduje się Safari Zoo – link do postu o Zoo tutaj: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/safari-zoo/.

Co zobaczyć w okolicy Sa Coma?

Poza Rancho Sa Coma, czy niedalekim Zoo, Sa Coma ma do zaoferowania coś jeszcze, mianowicie malutki zamek, na którym można dostać się pieszo. Sa Coma to również idealne miejsce do wypłynięcia w rejs. To właśnie stamtąd odpływają katamarany wycieczkowe! I to kilka razy dziennie. Okoliczne miejscowości również są niczego sobie. Moja ulubiona zatoka w okolicy, to Cala Morlanda. Jeśli szukasz rozrywki, to tuż obok znajduje się miejscowość Cala Millor, która zdecydowanie Ci ją zapewni. Kawałek dalej, znajduje się Cala Bona, która jest zoną anglików. Można się tam dostać z Sa Coma trasą rowerową, która niedawno została wyremontowana!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o okolicy, to zdecydowanie przeczytaj post o S’illot, miasteczku, w którym mieszkam.

A na koniec zostaw sobie przepiękne Costa de los Pinos, czyli luskusowe sosnowe wybrzeże! Sa Coma to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Ma również świetnie zorganizowany transport publiczny. A nim możecie wybrać się do jaskiń Cuevas del Drach, na koncert klasyczny!
Zamek w Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/castillo-de-sa-punta-de-namer/
Rejsy Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/rejsy-na-majorce/
Zatoka Cala Morlanda: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-morlanda/
Cala Millor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/
Angielska Cala Bona: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-bona/
S’illot: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sillot-majorka/
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/costa-de-los-pinos/
Jaskinie Drach: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-del-drach-majorka/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook I instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom