Portixol na Majorce

Portixol to małe miasteczko, które jeszcze parędziesiąt lat temu było typową wioską rybacką. Aktualnie to miejsce jest renomowane i odwiedzane bardzo często zarówno przez lokalnych mieszkańców, jak i przez turystów. W okolicy znajduje się kilka portów, a tutejsza, usytuowana nad morzem promenada robi naprawdę świetne wrażenie. Pierwszy raz odwiedziłam to miejsce z koleżankami podczas naszego wypadu na rolki. Zaczęłyśmy w okolicach El Arenal, a skończyłyśmy właśnie w Portixol.

Znajdziecie tu sporą ilość restauracji, będziecie podziwiać piękne widoki. Zobaczycie jedne z piękniejszych zachodów słońca, a co ciekawe, niedaleko znajduje się także lotnisko, więc będziecie mieli okazje zobaczyć z dość bliskiej odległości lądowanie i startowanie samolotów. Do stolicy dostaniecie się z łatwością nie tylko autobusem, ale także rowerem, dzięki świetnie poprowadzonej trasie rowerowej — jest to niezwykle atrakcyjne miejsce dla mieszkańców stolicy, a także turystów.

Co robić w Portixol i okolicach?

W Portixol poza portami, które zawsze są atrakcyjne, ze względu na ruch łodzi i jachtów i sporą ilością restauracji posiada także piaszczystą plażę — Playa de El Molinar. Za portem znajduje się także mała zatoczka — Cala de Palma oraz długa piaszczysta plaża Can Pere Antoni, tuż obok Playa de Palma.

Co robić w okolicach? Koniecznie wypożycz rower i przejedź trasę od Palma de Mallorca aż do końca Can Pastilla. Widoki i klimat po drodze na pewno Ci się spodobają. Przejedź się autobusem do Palmy i zjedz najlepsze lody na Majorce — Rivareno (poleam smak pistacjowy) i zwiedź przepiękne okolice katedry La Seu. A może odwiedzisz zamek Castell Bellver? Widoki z zamku rozpościerają się na całą stolicę. Czy komuś z moich czytelników udało się odwiedzić miasteczko portowe Portixol? Jak Wasze wrażenia?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/