Port de Valldemossa na Majorce.

Port de Valldemossa to bardzo małe miasteczko, ulokowane 6 kilometrów od słynnej, lokalnej Valldemossa. Aktualnie miejsce to przepełnione jest domkami letniskowymi miejscowych osób, a niegdyś służyło rybakom jako miasteczko portowe. Wiele osób odpuszcza sobie to miejsce, ze względu na kręte i ciasne drogi. Jednak kiedy tam dojedziesz, zobaczysz jedną z najczystszych wód na Majorce, a kiedy spojrzysz się za siebie, urzeknie Cię przepiękny widok na ogromne góry Serra de Tramuntana.

Powiem Wam szczerze, że ja kocham takie miejsca. Ciche, spokojne, trudno dostępne i mało tknięte przez człowieka. Znajduje się tutaj tylko jedna restauracja, a parking jest na tyle mały, że ciężko tu o tłumy. To miejsce ma jeszcze jedną nazwę — Sa Marina. Zimą są tutaj pustki, a fale rozbryzgują się o betonowy port. Latem jednak można się tutaj naprawdę zrelaksować.

Jak dojechać do portu Valldemossa?

Do Port de Valldemossa nie dojedziesz autobusem. Jedyna możliwość to samochód, rower lub wycieczka pieszo. Co warto wiedzieć, to to, że tutejsza plaża jest kamienista. Koniecznie weźcie ze sobą buty do pływania i maski, bo tam, gdzie skałki, tam przepiękne rybki. W sezonie letnim na pewno łatwo tu o meduzy pojawiają się one zbiorowo w najgorętszych miesiącach. Pamiętajcie, że jako że ta miejscowość jest mała, warto tu ze sobą zabrać jedzenie i picie, bo ciężko tu o sklepy.

Co warto robić w okolicy Port de Valldemossa? Koniecznie odwiedźcie romantyczne miasteczko Valldemossa, położone niedaleko Deia, a także Soller, czy moje ulubione Fornalutx. Odwiedzając te miejsca poznacie lokalną stronę wyspy i rozkochacie się w niej jeszcze bardziej. Jestem ciekawa Waszej opinii o porcie Valldemossa. Może komuś z Was udało się tam trafić i korzystaliście z uroków tego miejsca? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/