Port de Andratx na Majorce

Port de Andratx to miasteczko portowe, które moim zdaniem należy do jednych z bardziej malowniczych. Jeżeli miałabym uporządkować miasteczka portowe na Majorce w kolejności od najładniejszego do najbrzydszego, to Port de Andratx na sto procent znajdowałby się na drugim miejscu. To, co mnie oczarowuje to zdecydowanie ogromne klify i widoki na góry porośnięte sosnami. Zachody słońca w Port de Andratx uznawane są za jedne z ładniejszych na wyspie. Jeżeli szukacie klimatycznych knajp, pięknych widoków i ożywionego życia nocnego, to powinniście zastanowić się nad odwiedzeniem tego miejsca (tutaj lokalizacja parkingu: 39.54624887728459, 2.3918389013132515).

Tutejsze nieruchomości kupowane są przez wiele wysoko postawionych osobistości, a w portowych restauracjach możecie napotkać różne sławy. Nie jest to zbyt turystyczne miejsce i na pewno nie zobaczycie tutaj tłumów na plażach, jednak tym miejscem zainteresowanych jest sporo osób poszukujących ciekawych wrażeń. Gorąco polecam przejechać się na klif, aby obejrzeć oryginalne wille i zobaczyć port z góry. Jeżeli szukacie plaży na kąpiel w morzu, to polecam kilka opcji.

Pierwszą będzie zdecydowanie Cala Fonoll — nieco schowana, żwirowa plaża. Drugą będzie Cala Marmassen znajdująca się kawałek za Port de Andratx. Plaże w porcie są bardzo małe, a zlokalizowanie ich na mapie graniczy z cudem, dlatego polecę Wam tylko jedną, małą portową zatoczkę, czyli Cala Delta (39.54188457349961, 2.384551564632925).

Co robić w okolicach Port de Andratx?

Okolice Port de Andratx są równie malownicze i zdecydowanie polecam Wam odwiedzić takie miejsca jak przepięknie miasteczko Sant Elm, Camp de Mar oraz miejscową restaurację Restaurante Illeta, malownicze Cala Fornells oraz szerokie plaże Paguera, a na zachód słońca koniecznie przepiękny punkt widokowy Mirador Malgrats.

Dajcie znać w komentarzach pod postem, czy kiedykolwiek odwiedziliście miasteczko Port de Andratx i co o nim uważacie. Dzięki Waszym opiniom reszta czytelników będzie mogła zdecydować, czy jest to miejsce warte odwiedzenia. Moim zdaniem zdecydowanie tak!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/