Port Adriano na Majorce

Port Adriano to otworzony w 2012 roku luksusowy port na południowym zachodzie Majorki (tutaj lokalizacja do parkingu: 39.48735745602576, 2.4774772955797792). Odbywa się tu wiele eventów, a zimą otwierane jest tu lodowisko. Port Adriano otoczone jest wysokimi klifami o rzadko spotykanym na Majorce kolorze, czyli lekko czerwonawym. Ten kolor spotykany jest zdecydowanie bardziej na zachodniej stronie Majorki. To, co przyciąga do Port Adriano, to na pewno cała masa jachtów, motorówek, katamaranów i wielu innych. Znajdziecie tu małe łódki prywatne, ale także ogromne prywatne katamarany za wiele milionów euro. Port Adriano warto odwiedzić za dnia, ale też i nocą. Architekt zadbał o to, by oświetlenie w porcie uwydatniało zalety tego miejsca.

Poza standardowymi dla portu atrakcjami, jakimi są łodzie, sporty wodne i wystawy, znajdziecie tutaj całą masę restauracji (ostrzegam, nie jest tanio), a także kilkadziesiąt sklepów od odzieżowych, aż po profesjonalne, zajmujące się sprzedażą osprzętu do łodzi. Jeszcze kilkanaście lat temu, region El Toro nie był zbyt często odwiedzany. Odkąd pojawił się tutaj port, miejsce to przekształciło się w zonę luksusową. Tuż obok portu Port Adriano znajduje się mała piaszczysta plaża o nazwie Playa El Toro (tutaj lokalizacja parkingu: 39.4915090702251, 2.479585687177822) z widokiem na wypływające łodzie i jachty oraz przepiękny bezkres morza. Plaża posiada leżaki i parasole na wynajem, toalety, prysznice oraz serwis ratownika.

Bardzo polecam Wam odwiedzić Port Adriano. Jest to idealne miejsce na spacer, kolację, a dla chętnych także na plażowanie. Przyznam jednak, że tutejsza plaża jest ładna, jednak na Majorce na pewno znajdziecie bardziej urokliwe miejsca na plażowanie i kąpiel w morzu. Dodam też, że jest to port często odwiedzany przez słynną parę sportowców, czyli Państwa Lewandowskich.

Co robić w okolicach Port Adriano?

Zdecydowanie wybrać się na zachód słońca na Mirador Malgrats (39.49966393031454, 2.4600205339110413), oraz do miasteczka Santa Ponsa z ciekawą plażą i atrakcjami, takimi jak park linowy lub park archeologiczny Puig de Sa Morisca (39.50929006029792, 2.482857959633849) ze świetnymi punkami widokowymi i możliwością zobaczenia ruin starożytnych budowli pierwszych mieszkańców wyspy. Udając się w kierunku zachodnim, warto odwiedzić takie miejsca jak: Cala Fornells, Puerto de Andratx i moje ulubione Sant Elm. W stronę wschodu zdecydowanie polecam: Cala del Mago, Palma Nova, Portals Nous, Cala Comtesa, Cala Major oraz oczywiście stolicę: Palma.

Dajcie znać w komentarzach, czy udało Wam się odwiedzić Port Adriano podczas Waszego pobytu na Majorce? Jak Wam się podobało, polecacie innym zobaczyć to miejsce na własne oczy, czy raczej odradzacie?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/