Pollensa, Majorka.

Pollensa ogłoszone jest jednym z najpiękniejszych miasteczek na Majorce. Co tydzień odbywa się tutaj targ, gdzie można kupić przeróżne specjały wyrabiane na Majorce i nie tylko. Zjeżdża się tutaj zawsze masa ludzi – nie tylko w sezonie. Pollensa to typowo majorkańskie miasteczko, lekko przesiąknięte komercją (jak większość miejsc na wyspie), gdzie w weekendy zawsze tętni życie.

Pollensa słynie ze schodów Calvari, na których co roku, w Wielkanoc odbywa się wielka pielgrzymka, z odegraniem scen. Tak naprawdę, to miasto zasłyneło dzięki artystom, którzy się do niego zjeżdżali, a następnie opisywali je w swoich książkach, malowali na dziełach sztuki. Pollenca kryje w sobie mnóstwo historii. W poprzednich wiekach miasto zostało zdewastowane, a następnie odbudowane. Miasto ma też ogromne znaczenie religijne, znajduje się tutaj kościoł na głównym placu, a także mały klasztor na szczycie góry. Do klasztoru Calvari można dojść właśnie słynnymi schodami, których jest aż 365. Po drodze na sam szczyt mijamy przepiękne posągi, które stworzył Joan Bennassar. Co prawda, ta wystawa miała na celu tylko przykuć uwagę turystów do tego miejsca, odbudować dobre imię Pollensa. Wystawa jest prawdopodobnie tymczasowa i kiedyś tych posągów może tam zabraknąć.

Co robić w Pollensa?

W każdą niedzielę od 8 rano do 13.30 w Pollensa odbywa się wielki targ, na którym można zakupić pamiątki, dzieła sztuki, miejscowe wyroby, warzywa, owoce oraz wiele innych. Miasto te jest też idealne do pieszych wędrówek. Znajduje się ono niedaleko gór, co dodaje waloru turystycznego temu miejscu. Myślę, że nie muszę tutaj dodawać, że miasto, tak jak pisałam wyżej, znane jest dzięki swoim walorom historycznym oraz religijnym czy też artystycznym. Poza przepięknymi uliczkami, architekturą i masą barów oraz restauracji, można też zatopić się tutaj w poznawaniu historii Majorki.

W okolicy Pollensa znajduje się przepiękny port – Port de Pollensa czy też słynna zatoka Cala Sant Vincent. Każdy, kto udaje się do Pollenca na pewno wie, że znajduje się tuż przy parku narodowym Serra de Tramuntana – największego pasma górskiego na Majorce. Udając się do tego miasta, możecie być pewni przepięknych widoków, czystego powietrza oraz świetnej, majorkańskiej atmosfery.

Pollensa i Port de Pollensa.

Bardzo polecam oba te miejsca, zwłaszcza, że znajdują się tuż obok siebie. Muszę jednak szczerze przyznać, że moim zdaniem na wyspie znajduje się o wiele więcej piękniejszych miejsc. Te miasteczka są bardzo polecane, jednak zdecydowanie, moim faworytem są miasta takie jak: Deia, Fornalutx czy Banyalbufar. A jeśli miałabym polecić jakieś miasteczko portowe, to na pewno byłoby to Cala Figuera (Santanyi) oraz Port Adriano.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom