Playa de Portals Nous na Majorce

Playa de Portals Nous znana jest także jako Platja de S’oratori i położona jest na południowym zachodzie wyspy, niedaleko stolicy Palma. Plaża Playa de Portals Nous to piaszczysta plaża z tolaetami, prysznicami, serwisem wypożyczenia leżaków, kajaków i innych sprzętów oraz ratownikiem. To, co wyróżnia tę plażę od innych, to wysepka Illa d’en Sales, która znajduje się naprzeciwko plaży i na pewno sprzyja pięknym widokom. Po prawej stronie plaży znajduje się granica portowa do Portals Nous, które również polecam Wam odwiedzić. Jest to jeden z bardziej luksusowych portów na Majorce i znajdziecie tam szeroki wybór restauracji. Dojazd na plażę jest prosty, jednak nie ma tu dużego parkingu, który pozwoliłby zmieścić się dużej ilości samochodów. Tutaj lokalizacja do miejsc parkingowych: 39.53246819696254, 2.572911435144996.

Po lewej stronie plaży Playa de Portals Nous znajduje się Ermita de Portals Nous. Jest to pustelnia, która otwarta jest dla zwiedzających i co najlepsze, również stąd mamy widok na morze, więc widoki są naprawdę przyjemne. Przed pustelnią znajdują się jednak skałki, a główne wejście do niej znajduje się od ulicy. Co ciekawe, po lewej stronie znajduje się także restauracja portowa. Mała, jednak malownicza i z przyjemnymi widokami. Playa de Portals Nous to miejsce szczególnie odwiedzane przez młode osoby, które poszukują wrażeń i ciekawego życia nocnego, co gwarantują okolice Portals Nous i Bendinat.

Dzięki bliskości portu Playa de Portals Nous oblegana jest również przez jachty, motorówki, łodzie. Dodaje to moim zdaniem uroku widokom i urozmaica krajobraz. Tutejszy kolor wody jest turkusowy, a plaża posiada “bandera azul”, czyli niebieską flagę, która oznacza bardzo czystą wodę — brzmi świetnie, prawda? Co bardzo mi się podoba, to również otoczenie plaży wysokimi klifami, które zawsze robią ogromne wrażenie wizualne. Jedno jest pewne, jeżeli wybierzecie na cel Playa de Portals Nous, to na pewno się nie zawiedziecie!

Co robić w okolicach Playa de Portals Nous?

Wyżej wymieniłam Wam dwa miejsca, które znajdują się tuż obok plaży i jest to Ermita de Portals Nous oraz luksusowy port Portals Nous. Niedaleko znajduje się kolejna mała zatoczka, o nazwie Caleta de Portals Nous, która na pewno się Wam spodoba. Nieco dalej warto udać się nad zatokę Cala Comtesa, czy przepiękne Cala Major. Bliżej zachodniej strony Majorki, godnymi odwiedzenia miejscami są na pewno Palma Nova, przepiękne zatoki Cala del Mago oraz znajdujące się tam jaskinie. Jako że plaża znajduje się 15 minut od Palmy, stolicy Majorki — to oczywiście gorąco polecam Wam się tam udać!

Jestem bardzo ciekawa, czy którykolwiek z moich czytelników był kiedyś na plaży Playa de Portals Nous? Czekam na Wasze komentarze z recenzjami tego miejsca! 🙂

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/