Platja es Carbo, Majorka.

Platja es Carbo to przepiękna, dziewicza plaża znajdująca się na południowym wybrzeżu Majorki. Tuż obok znajduje się Platja des Dolc, Platja de Can Curt, Platja es Dofi czy Platja de Ses Roquetes. Prawdę mówiąc, wszystkie te plaże znajdują się tuż obok siebie i zdecydowanie ciężko jest niektórym je rozróżnić. Niektóre z nich są tak małe, że śmiało można ich nie zauważyć i zaliczyć do tych większych. Jedno jest pewne. By dostać się na Platja es Carbo należy przejść pieszo z Playa Es Port około 20 minut.

Jak dojechać na Platja es Carbo?

Tak jak wspominałam wyżej, można udać się tam pieszo lub o ile jesteś rezydentem tamtego regionu przejechać przez prywatną willę za okazaniem dokumentu potwierdzającego Twoje zameldowanie właścicielowi. Właściciel willi przepuszcza Cię wtedy przez swój teren i parkujesz samochodem praktycznie przy samej plaży. Jest to zdecydowanie wygodniejsze, jednak niestety – nie dla wszystkich.

Platja de Can Curt oraz Platja es Dofi.

Platja de Can Curt i es Dofi charakteryzują się tym, że tuż przy wodzie są tutaj stare domki rybackie. Niekiedy zdarza się, że przyjeżdżają do nich właściciele i spędzają dzień na plaży. Właścicielami są zazwyczaj Hiszpanie i ciężko jest wynająć taki domek. Większość z nich służy jedynie jako garaż dla łodzi lub mieszkanie z kuchnią, z której korzysta cała rodzina podczas dnia na plaży. Hiszpanie wystawiają wtedy stoliki na plażę lub taras i ucztują przez większą część dnia.

Na tych plażach są również bunkry i można tu zobaczyć typową majorkańską zabudowę sprzed lat.

Domki, o których wspominałam wyżej są naprawdę stare. Jednak jest to świetne miejsce na instagramowe zdjęcia lub ujęcia z drona. Za plażą nie ma hoteli, restauracji, barów. Jest tam tylko sama natura. Na plaży znajdzie się więcej glonów, jednak jako, że plaże są umiejscowione w strefach naturalnych, to ciężko jest tutaj kłócić się o algi w wodzie. Nie ma tutaj toalet, prysznicy czy ratowników. Są to również plaże nudystów, więc nie powinny Was tu zdziwić nagie widoki.

Bardzo polecam wszystkie te plaże dla osób, które kochają naturalność, dziewiczą stronę wyspy.

Na samym końcu dochodzi się do plaży o nazwie Platja de Ses Roquetes. Większość tych plaż jest w pełni piaszczysta. Tylko miejscami znajdą się kamienie. Przypływa tu zawsze sporo jachtów. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, którzy lubią stronić od ludzi. Jeśli zależy Wam na bliskości ratownika, baru i toalet, to zdecydowanie polecam udać się na boczne plaże Platja Es Port lub Platja des Dolc. Pozostali powinni zabrać ze sobą parasol, dużo wody do picia oraz jakieś przekąski, ponieważ na miejscu nie ma żadnych sklepów. Najbliższy sklep znajduje się tuż przy plaży Es Port, przez którą i tak trzeba przejść by dostać się na kolejne.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom