Platja des Dolc, Majorka.

Platja des Dolc to najsłodsza plaża Majorki. Nie chodzi tu o zasolenie wody, tylko o jej nazwę. Dulce oznacza słodkie. Podejrzewam, że nazwa wzięła się od słodkich widoków, które Cię pochłaniają. Wielu osobom bardzo podoba się plaża Es Trenc. Jest ona ogłoszona jedną z najpiękniejszych plaż na Majorce. To, co wyróżnia tamtejszy rejon, to zdecydowanie strefy naturalne, mocno chronione. Platja des Dolc to plaża, znajdująca się niedaleko Es Trenc! Na południu Majorki.

Platja des Dolc to przepiękna plaża na południu Majorki.

Długa, piaszczysta plaża. Aby na nią dojść trzeba iść niestety pieszo około 10 minut z Playa de Es Port, gdzie można zaparkować samochód. Jedyną alternatywą jest bycie rezydentem okolicznych miejscowości. Dzięki zameldowaniu, właściciel jednej z willi wpuszcza ludzi na swój prywatny teren, na którym jest bardzo prosta droga do tej plaży oraz kolejnych, znajdujących się obok. Na pozostałe normalnie trzeba iść pieszo około godzinę. Warunkiem jest jednak bycie rezydentem okolic, nie samej Majorki.

Na plaży znajduje się sporo glonów, co niestety odstrasza wiele osób.

Glony jednak to nieodzowna część tamtejszych plaż. To właśnie dzięki nim woda zachowuje swój przepiękny kolor. To glony ją oczyszczają. Jeśli glonów jest dużo, oznacza to jedynie tyle, że morze musiało nieźle się napracować nad oczyszczaniem wód. Za plażą są również wyznaczone strefy naturalne, na które nie można wchodzić. Nie zobaczy się tutaj hoteli, budynków, mieszkań czy bloków. Sama natura.

Idąc dalej Platja des Dolc można się dostać kolejno na: Platja de Can Curt, Playa Es Dofi, Platja des Carbo, Platja de Ses Roquetes. Wszystkie plaże są do siebie bardzo podobne. W wodzie pływa wiele jachtów, łodzi, katamaranów, co daje piękny widok. Platja des Dolc to również plaża, na której spotkać można nudystów. Są tutaj ratownicy, plaża jest strzeżona i znajduje się tutaj mały bar oraz leżaki.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom