Palma Nova, Majorka.

Palma Nova to miejscowość, która jest jedną z takich, do których lubię wracać. Znajduje się ona na południowym zachodzie Majorki, obok takich miejscowości jak Magaluf, Santa Ponsa, Peguera, a także niedaleko stolicy – Palma. W miejscowości Palma Nova można dobrze zjeść, wybawić się w klubach, skorzystać z wielu atrakcji wodnych lub rejsów, a co najważniejsze – skorzystać z przepięknych plaż, które oferuje.

Transport publiczny jest tutaj bardzo dobrze zorganizowany i za niewielką cenę możemy podjechać do stolicy lub takich miejsc jak imprezowe Magaluf, przepiękne Costa de la Calma czy wybrzeże nad zatoką Cala Comtesa. Do wyboru do koloru. Tutaj nie można się nudzić. Moim zdaniem dobrym wyjściem jest wynajęcie rowerów i przejazd wybrzeżem. Nie zajmie to dużo czasu, a można wtedy zobaczyć wiele przepięknych miejsc. Polecam również wynajem samochodu, gdyż znajdując się na zachodniej części wyspy, żal jest z tego rejonu nie skorzystać – Valldemossa, Deia, Banyalbufar, Sa Foradada oraz wiele wiele innych…

Plaże w Palma Nova.

Palma Nova oferuje aż trzy piaszczyste plaże. Platja de Son Maties, Playa de Palmanova, Playa Porto Novo. A także, idąc nieco dalej promenadą aż za port, można dojśc do przepięknej okolicy z kilkoma urodziwymi zatokami, co bardzo polecam. Znajdując się w tym mieście można podczas swoich wakacji plażować codziennie w innym miejscu. Woda jest krystalicznie czysta, a plaże są chronione i z toaletami. Na głównej plaży Palmanova znajduje się restauracja – Chiringuito I. Bardzo polecam to miejsce, sama często korzystam. Dużym plusem tej plaży jest również Mcdonalds znajdujący się centralnie w rogu plaży.

Miasteczko to słynie z tego, że zjeżdża się tutaj masa miłośników siatkówki plażowej. Co weekend (nawet po sezonie) zjeżdża się tam kilkadziesiąt osób chętnych do gry. Rozkładane jest kilka siatek i emocje sięgają zenitu. Jest to także miejsce idealne do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Narty i skutery wodne to tutaj widok codzienny.

Bardzo polecam Wam odwiedzić to miejsce podczas swoich wakacji. Znajdziecie tutaj wszystko, czego dusza zapragnie. Ja jestem tutaj chociaż raz w tygodniu i zawsze chętnie wracam!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom