Orient na Majorce

Orient to przepiękne, lokalne miasteczko, które znajduje się w centralno-zachodniej części Majorki. Pierwszy raz trafiłam tutaj przejazdem, kiedy wybierałam się nad wodospady Salt des Freu, które tworzą się na Majorce w jesienno-zimowej porze, przy obfitych deszczach. Miasteczko otoczone jest przepięknymi sadami, ulokowane jest u stóp gór Serra de Tramuntana. Daje to niespotykanie piękne widoki. Do miasteczka prowadzą kręte drogi, otoczone przepięknymi sadami i polami uprawnymi.

Miasteczko Orient serdecznie polecam odwiedzić osobom, które chciałyby zobaczyć lokalną stronę Majorki. Wręcz rustykalną, surową. W Orient macie możliwość przejść się starymi ciasnymi uliczkami, zobaczyć domy budowane z piaskowca i kamienia, a także odwiedzić lokalny, zabytkowy kościół oraz kilka restauracji, cenionych na Majorce. Orient to również idealne miejsce do pieszych wędrówek oraz kolarstwa górskiego. Znajduje się tu wiele ciekawych i malowniczych tras.

Co robić w okolicach Orient?

W sezonie jesienno-zimowym, a raczej wtedy, kiedy na Majorce pojawią się obfite deszcze, koniecznie wybierzcie się nad wodospady Salt des Freu (tu początek trasy: 39.733130402522434, 2.7424319597682434). Weźcie wygodne buty, których nie będzie Wam żal — jest dużo błotka. Droga nadaje się również dla dzieci, a na trasie widziałam także wielu ludzi z pupilami. Niedaleko miasteczka Orient znajduje się także przepiękne, utrzymujące tradycje miasteczko Alaro oraz malownicza Bunyola! Nieco dalej serdecznie polecam odwiedzić takie miejsca jak Jardines de Alfabia lub Willa Raixa.

Okolice Orient są przepiękne, miejscowi utrzymują się między innymi z roli, dlatego zobaczycie tutaj wiele zwierząt hodowlanych, pola uprawne i przepiękne, gęste sady. Tutejsza okolica to zadbana natura, niewiele naruszona przez człowieka. Serdecznie polecam Wam wybrać się do miasteczka Orient i jego okolic. A wy? Byliście już w Orient? Jakie macie zdanie o tym miejscu?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/