Naturalny basen na Majorce, znajdujący się w miejscowości Cala Egos.

Naturalny basen na Majorce? Mało osób w ogóle wie o tym miejscu. Miejscowi w większości na pewno, jednak nie jest to reklamowane miejsce na Majorce. Najlepiej w tym wypadku mają goście hotelu, znajdującego się tuż nad basenem. No dobra, ale co takiego interesującego jest w jakimś tam basenie? A to dlatego, że jest on wybudowany w skałach, tuż nad brzegiem morza.

Naturalny basen na Majorce jest ukryty w skałach.

Ten “naturalny” basen ukryty w skałach tak naprawdę nie ma nazwy. Znajdziecie go wpisując w google Cala Egos lub piscina natural mallorca. Jednak nie jest to Cala Egos. Basen znajduje się w miejscowości o nazwie Cala Egos, jednak nazwa basenu nie jest nikomu znana. Jest to po prostu piscina natural, czyli basen naturalny.

Naturalny basen na Majorce nie jest zdatny do kąpieli zimą.

Basen nie jest ogromnej wielkości. Latem jest oblegany przez wiele osób, zwłaszcza tych z hotelu Aparthotel Roc las Rocas. Basen umiejscowiony jest tuż pod hotelem, a z jego ogrodu wejście na basen jest bardzo łatwo dostępne. Zimą basen nie nadaje się do użytku. Latem jednak jest czyszczony, a woda w nim się znajdująca jest morska. Jeśli jesteście miłośnikami fotografii, to zdecydowanie polecam wybrać się na basen także od strony klifów. Wszystko objaśnie Wam na poniżej.

Czy warto się tam wybrać?

Dlaczego warto wybrać się w to miejsce? Chociażby dlatego, że jest to naprawdę oryginalne miejsce na Majorce. Nie ma tu takiego drugiego. Basen w pełni otoczony jest wielkimi głazami i ostrymi skałami. Widok z basenu rozpościera się na morze. Latem można stamtąd podziwiać jachty i przepływające obok statki. Jeśli planujesz iść prosto na basen, polecam w google maps wpisać nazwę hotelu, czyli Hotel Roc Suites Las Rocas. Obok hotelu znajduje się parking. Jeśli natomiast od razu chcesz przejść do oglądania basenu z wysokości, to polecam wejść tam od strony ulicy Carrer des Parc de la Mar. Tam latem może być problem z parkingiem, jednak zimą swobodnie znajdziecie tam miejsce. Autobus 501 również dojedzie pod sam hotel.

Basen naturalny na Majorce – czy nadaje się dla rodzin z dziećmi?

Basen moim zdaniem nie jest przeznaczony dla małych dzieci. Woda w nim szybko robi się głęboka, a także brak tam miejsca na dziecięce zabawy czy dmuchane materace. Nie ma tam także toalet ani prysznicy (no, chyba, że udamy się do hotelu – nie polecam). Polecam zabrać tam ze sobą wodę i jedzenie. Niedaleko znajdą się restauracje i sklepy, jednak zanim do nich dotrzecie, będziecie musieli trochę przejść. Nie ma tam również jak się wygodnie rozłożyć. Jadąc tam, musicie wiedzieć, że nie ma tam takich wygód jak na popularnych piaszczystych plażach.

Co zobaczyć w okolicach naturalnego basenu?

Naturlany basen znajduje się w miejscowości Cala Egos. Znajdziecie nieopodal przepiękną, skrytą między niskimi klifami plażę z krystalicznie czystą wodą, dostosowaną również dla dzieci. Niedaleko znajduje się także miejscowość Cala D’or. Przepełniona jest przepięknymi zatokami z piaszczystymi plażami. Roi się tam od restauracji, barów, mini parków rozrywki dla dzieci. Niedaleko jest też przeurocza miejscowość portowa o nazwie Portopetro. Kawałek dalej znajdzie się też park naturalny Mondrago https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/parc-natural-de-mondrago/, czy romantyczna miejscowość Santanyi, gdzie warto pójść wieczorem na spacer. Trochę dalej znajdują się dwie plaże (ciężkie dojście), które górują na liście top 10 najlepszych plaż na Majorce. Cala S’almonia https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-salmunia/ oraz Calo des Moro https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/calo-des-moro/!

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom