Montuiri na Majorce

Montuiri to sporej wielkości miasto, uznawane za jedne z lepszych do życia na Majorce, między innymi dlatego, że leży w niedalekiej odległości od stolicy wyspy. Mimo tego, że leży tak blisko miasta Palma, nadal przyciąga do siebie masę turystów, którzy mogą tam zaznać spokoju, ciszy, relaksu, a co najważniejsze poznać tutejszą kulturę i tradycję. Jak większość miast na Majorce, także Montuiri utrzymywało się (i dalej w dużej mierze utrzymuje) z rolnictwa.

Kupicie tu lokalne oliwy, miody, przepyszne wino, a także lokalne migdały. Waszą uwagę przykują duże ilości wiatraków, które niegdyś służyły, chociażby do mielenia ziarna na mąkę. Aktualnie nie są one używane, jednak stanowią dobro kulturowe i wiele z nich są poddane renowacjom. To miasto to idealny pomysł na spacer, powolne odkrywanie ciasnych uliczek, podziwianie lokalnej architektury i szczegółów, takich jak budowle z piaskowca i kamienia.

Co robić w okolicach Montuiri?

Miasto Montuiri leży bardzo blisko stolicy, więc oczywiste będzie polecenie odwiedzenia największego miasta na Majorce, z imponująca katedrą i niesamowitym klimatem. Nieco bliżej znajdują się miasteczka warte odwiedzenia, takie jak: Algaida, Randa, Porreres. Jeżeli natomiast chodzi o ciekawe plaże i zatoki, to bardzo polecałabym odwiedzić, zbaczając nieco z drogi do stolicy: Cala Pi, Es Trenc, punkt widokowy Badia Gran, Cala Blava, czy także nieco bardziej miejskie plaże, takie jak: Playa de Palma, Can Pastilla i nieco bardziej krajobrazowe Cala Major, czy Cala Comtesa.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/