Mirador las Malgrats na Majorce

Mirador las Malgrats to jeden z moich ulubionych punktów widokowych na wyspie. Uwielbiam tutejsze zachody słońca, jednak zaznaczam, że w ciągu dnia to miejsce również jest bardzo ładne i godne odwiedzenia. Ten punkt widokowy przedstawia zbiór wysp Malgrats oddalonych nieco od wyspy Majorka. W tle widać już tylko skały i morze. Robią one jednak mocne wrażenie ze względu na ich stromy, ciężki i poszarpany kształt. Wyspy Malgrats można podziwiać z kilku miejsc, a moim ulubionym jest zdecydowanie ten: 39.49963307503502, 2.4599919083649815.

Pozostałe miejscówki to: 39.50384173702366, 2.4615183693687688 oraz 39.50507932306506, 2.456790614805438. Moim skromnym zdaniem pierwsza propozycja to jednak zdecydowanie najlepszy spot i do fotografii i do oglądania zachodu słońca. W pierwszej podanej przeze mnie lokalizacji nie ma zabezpieczeń, a punkt widokowy znajduje się na bardzo wysokim i stromym klifie, dlatego bardzo Was proszę o ostrożność podczas odwiedzin.

Znajdują się tam też ławki, na których można usiąść i się zrelaksować. Muszę dodać, że jest to dość mocno oblegane miejsce i jeżeli chcielibyście spędzić tutaj nieco więcej czasu, to zabierzcie ze sobą koc, na którym będziecie mogli usiąść oraz ciepłe ubrania, o ile pogoda nie jest najprzyjemniejsza. Miejsce jest otwarte na morze i bardzo mocno tutaj wieje! 🙂

Co robić w okolicach Mirador las Malgrats?

Koniecznie wybrać się do miasteczka Santa Ponsa położonego obok, w którym znajduje się dość długa, piaszczysta plaża z wodą o przepięknym kolorze. W Santa Ponsa warto także odwiedzić takie miejsca jak wielki park linowy lub park archeologiczny Puig de Sa Morisca, gdzie będziecie mogli zobaczyć okolicę z wysokości oraz ruiny osiadłości jednych z pierwszych mieszkańców wyspy. Blisko znajduje się także bardzo luksusowy Port Adriano, nieco dalej na wschód warto także odwiedzić Cala del Mago, czy Palma Nova. Natomiast po zachodniej wstronie bardzo polecam zobaczyć między innymi: Cala Fornells, Camp de Mar, Puerto de Andratx lub położone nieco dalej, moje ulubione, Sant Elm.

Zachęcam wszystkich czytelników o wypowiedzenie się w komentarzu na temat przepięknego Mirador las Malgrats. Czy komukolwiek z Was udało się odwiedzić to miejsce? Polecacie, czy odradzacie? Ja zdecydowanie polecam i nie mogę się doczekać, kiedy znów tam pojadę.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/