Villafranca de Bonany na Majorce.

Villafranca de Bonany to bardzo mała miejscowość ulokowana w środkowej części wyspy, niedaleko dużego miasta Manacor. Przejeżdżam tamtędy bardzo często podczas przejazdu autobusem w kierunku Palmy i za każdym razem porusza mnie to, jak bardzo pejzażowe jest to miejsce, mimo swojej wielkości. Mieszkańcy miasta utrzymują się głównie z rolnictwa, co można zobaczyć, odwiedzając to miasto.

Villafranca de Bonany słynie z wyrobu melonów, papryk oraz czosnku. Jeżeli podczas Waszego pobytu zależy Wam na spróbowaniu lokalnych produktów, to odwiedzając to miasto, świetnie traficie. Poznacie tutaj także typowo lokalne, wiejskie życie. Usłyszycie zdecydowanie dialekt używany na wyspie i będziecie mogli przyjrzeć się rolniczemu, wiejskiemu życiu mieszkańców tego małego miasta.

Co zobaczyć w miasteczku Villafranca de Bonany i okolicach?

Tak jak w większości miejscowościach, największe atrakcje znajdują się na placu głównym, tak samo jest i w tym przypadku. Spacerując po tej małej wiosce, warto zwrócić uwagę na miejscowy kościół, lokalną architekturę oraz molino, czyli wiatrak, dzięki któremu życie rolnicze w Villafranca de Bonany nabrało szybszego tempa. Jest to jedyny tak dobrze zachowany wiatrak w okolicy, który niegdyś służył do mielenia zboża.

W okolicach Villafranca de Bonany warto odwiedzić miasto Manacor, w którym zrobicie większe zakupy, odwiedzicie fabrykę pereł na Majorce, czy też muzeum Rafaela Nadala. W poniedziałki odbywa się tam lokalny targ w godzinach od 9 do 13:30, a w miasteczku Villafranca de Bonany od godziny 9 do 14 w środy. Interesujące miasta w okolicy to także Petra, Porreres, czy Felantix. Natomiast jeżeli mowa o okolicznych zatokach, to serdecznie polecam obrać za kierunek: Cales de Mallorca, Cala Romantica, Porto Cristo, czy także Sa Coma i Cala Morlanda.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/