Santa Maria del Cami na Majorce.

Santa Maria del Cami to średniej wielkości miejscowość na Majorce, która położona jest niedaleko stolicy, czyli miasta Palma. To, co najbardziej podoba mi się w miasteczkach położonych w okolicy Palmy, to widok na góry Serra de Tramuntana, które w ładną pogodę można zobaczyć z dachu własnego domu, a przy dobrej lokalizacji, nie trzeba nawet z domu wychodzić. Santa Maria to typowo lokalne miasteczko, w którym na pewno znajdziecie świetne bary i restauracje, gdzie skosztujecie miejscowych dań.

Do miasteczka warto udać się, chociażby na lokalny targ, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych na wyspie. To tak zwane “nucleo de artesanos”, czyli miejsce słynące z rzemieślniczych, ręcznie wyrabianych produktów. Santa Maria del Cami to również miejsce, gdzie będziecie mieli okazje skosztować lokalnego wina, czy nawet brandy. Kolejną rzeczą, która tutaj przyciąga, zwłaszcza w zimowych miesiącach, to kwitnące drzewa “almendras”, czyli migdałowców, których jest tutaj cała masa.

Co robić w Santa Maria del Cami i okolicach?

Co niedzielę w miasteczku odbywa się duży, lokalny targ, na którym będziecie mogli kupić pamiątki, lokalne produkty, ubrania i dodatki. Miasteczko jest przepięknie zlokalizowane, a architektura jest typowo majorkańska — domy z jasnego kamienia, ciasne uliczki, persjany i lokalne bary z ogródkami to tutejszy znak rozpoznawczy. Tego typu miasta kryją w sobie wiele historii, warto więc zobaczyć tutejszy kościół parafialny, stare więzienie, czy główny plac “La plaza de los Hostales”.

W miasteczku odbywają się także charakterystyczne ferias y festes, czyli festyny i imprezy kulturalne związane z obchodami świętych, zbiorów i tym podobnych. Co zobaczyć w okolicy Santa Maria del Cami? Serdecznie polecam Wam udać się do miasta Marratxi, stolicy Majorki, czyli Palma, a jeżeli chcielibyście zobaczyć ciekawą plażę w okolicy, to najbliżej położoną plażą jest właśnie Playa de Palma, czy leżące w okolicy Cala Major lub Cala Comtesa. Jeżeli lubicie zakupy, to zastanówcie się nad odwiedzeniem “Mallorca Fashion Outlet”.

Byliście kiedykolwiek w Santa Maria del Cami? Polecacie to miejsce, czy raczej wolicie omijać szerokim łukiem? Ja zdecydowanie polecam tutaj zajrzeć, zwłaszcza jeżeli macie to miejsce po drodze, a jeżeli akurat jest niedziela, to może uda Wam się trafić na lokalny targ?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/