Sa Pobla na Majorce.

Sa Pobla to dość sporej wielkości miasteczko zlokalizowane w północno-centralnej części wyspy. Charakterystycznym produktem dla tego miejsca są ziemniaki. Kiedy przyjechałam na Majorkę i zaczęłam odkrywać jej tradycje i kulturę, odkryłam, że rolnictwo ma ogromny wpływ na tutejszych mieszkańców. Nic w tym dziwnego, jeszcze kilkadziesiąt lat temu to właśnie z rolnictwa utrzymywało się wielu tubylców. Porreres słynie z uprawy moreli, Banyalbufar z endemicznego gatunku winogrona, Soller z przepysznych pomarańczy, a Sa Pobla z ziemniaków.

Co roku odbywa się tutaj “Feria de Patata”, czyli festyn poświęcony ziemniakom. Na festynie poza straganami, muzyką na żywo i wieloma innymi, typowymi dla festynów atrakcjami zjecie potrawy, których głównym składnikiem będzie właśnie miejscowy ziemniak. Sa Pobla to typowe, lokalne miasteczko na Majorce, które zdecydowanie warto odwiedzić, zwłaszcza, jeżeli spędza się wakacje w okolicach Alcudii, Playa de Muro, czy Arta.

Co robić w Sa Pobla i okolicach?

Jeżeli zdecydujecie się na odwiedzenie miasta Sa Pobla, to zdecydowanie polecam zrobić to w niedzielę, kiedy rozkładany jest tam targ. Feria de patatas, czyli festyn, w którym główną rolę gra ziemniak, odbywa się w Czerwcu, jednak dokładna data nie jest do końca znana — jest zmienna. W mieście warto odwiedzić kościół Sant Antoni Abat, czy muzeum sztuki Arte Contemporáneo Can Planes. Co ważne, Sa Pobla mieści się na terenie parku naturalnego s’Albufera.

Park naturalny ciągnie się kilometrami i jest to idealne miejsce dla osób, które pasjonują się ptakami, ponieważ jest ich tam cała masa. Różne gatunki ptaków przyciągają mokradła, dzięki którym mają pożywienie i odpowiednie warunki do życia. Znajduje się tutaj także sporo pieszych szlaków, ale także i takich dla kolarzy i rowerzystów.

Sa Pobla to miejsce, w którym poznacie Majorkę od tradycyjnej — rolniczej strony. W okolicy Sa Pobla znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na Majorce, czyli Playa de Muro, ale warto też zwrócić uwagę na takie miejsca jak: Pollensa, Formentor, Alcudia, Betlem, Cala na Clara, czy Arta. Dajcie znać w komentarzach, czy kiedykolwiek odwiedziliście Sa Pobla i jakie macie opinie na temat tego miejsca. A może udało Wam się wziąć udział w ziemniaczanym festynie?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/