Porreres na Majorce.

Porreres to średniej wielkości miasteczko, które znajduje się w centralnej części wyspy. Słynie z uprawy moreli, rolnictwa, rzemiosła i typowego dla Majorki stylu architektonicznego. Porreres to nie tylko nazwa miasta, ale także regionu na Majorce. Mieszkańcy Majorki cenią to miejsce za lokalną, świeżą i oryginalną kuchnię. Warto tu przyjechać, by posmakować lokalnych produktów i spotkać mieszkańców tego regionu, którzy celebrują i wykorzystują dobra, które daje im ich region.

To właśnie stąd pochodzą najlepsze morele na Majorce, tak zwane “albaricoque” – od razu muszę Wam polecić spróbowanie tarta de albaricoque, które jest moim ulubionym ciastem. Co wtorek odbywa się tutaj lokalny targ w godzinach od 9.30 do 13. To miasto słynie także z hucznych obchodów lokalnych świąt, festynów, a co najlepsze — co roku odbywa się tutaj święto moreli — jakże by inaczej.

Co robić w Porreres i co zobaczyć w okolicy?

Wyżej wymieniłam Wam kilka ciekawostek, jednak w Porreres zdecydowanie warto zjeść. Wybierając jedną z tutejszych restauracji na obiad, nie powinniście się zawieść. Będąc w tym mieście, zwróćcie uwagę na kościół “de Nuestra Señora de la Consolación” zbudowany w XVII wieku, odwiedzicie muzeum “museo de Porreres”, a także zwróćcie uwagę na “pozes publicos”, czyli stare, dobrze zachowane publiczne studnie, których w Porreres jest akurat dość sporo.

W regionie znajduje się także spora ilość “molinos de viento”, czyli młynów zasilanych wiatrem. Niektóre lepiej, a inne gorzej zachowane, jednak jest to charakterystyczny dla Majorki element krajobrazu. Niedaleko miejscowości znajduje się także sanktuarium — oczywiście zlokalizowane na wzgórzu o nazwie “Santuario de Montesion”. W okolicy warto zwiedzić takie miejsca jak: Felanitx, Montuiri oraz położone nieco dalej Santanyi. Najbliżej położone plaże i zatoki warte uwagi to: Platja Es Trenc, Calo des Moro, czy Cala Llombards.

Ciekawi mnie Wasza opinia o tym miejscu. Byliście kiedykolwiek w Porreres? Próbowaliście miejscowych moreli? Polecacie odwiedzić to miejsce, czy raczej ominęlibyście je za drugim razem? Ja polecam odwiedzić to miasto, jeżeli chcecie poznać lokalną gastronomiczną stronę Majorki.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/