Jakiś czas temu została wprowadzona zniżka rezydencka na podróże w Hiszpanii.

Zniżka rezydencka na podróże w Hiszpanii. Jednym z naprawdę dużych plusów mieszkania na Majorce – poza krajobrazami i przepiękną pogodą – jest możliwość podróżowania 75% taniej niż inni. Jak to możliwe? Rezydenci Balearów (i nie tylko) mogą ubiegać się w urzędzie o dokument umożliwiający podróżowanie ze zniżką rezydencką w granicach Hiszpanii.

Zniżka rezydencka na podróże w Hiszpanii – od kilku lat rezydenci Balearów, Wysp Kanaryjskich, Ceuta i Melilla mogą o nią wnioskować.

Wynosi ona około 75% wartości biletu. Jeszcze kiedyś trzeba było okazywać dokument, zaświadczający o tym, że posiadasz daną zniżkę. Aktualnie, wystarczy Twój numer NIE, który podajesz przy kupnie biletów. Zniżka zostaje naliczona automatycznie. Możesz ją używać na bilety lotnicze i promy. Tutaj więcej na ten temat: http://tuescapada.eu/descuento-residente-normativa-certificado-residencia/2/

Zniżka rezydencka na podróże jest refundowana z budżetu państwa.

Została ona wcielona w życie, ponieważ mieszkańcy wysp są oddaleni od kontynentu. Ma to ułatwiać mieszkańcom wysp przemieszczanie się na kontynent bardziej swobodnie. Ze zniżki mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają status rezydencki Balearów, Wysp Kanaryjskich, Ceuta lub Melilla. Warunkiem korzystania ze zniżek jest to, że bilet, który zakupujesz musi być na podróż bezpośrednią w obie strony. Między miejscem zamieszkania, a dowolnym miejscem na terytorium Hiszpanii i na odwrót.

Jak ubiegać się o zniżkę rezydencką na podróże w Hiszpanii?

By wyrobić sobie certyfikat zniżki rezydenckiej, musisz posiadać zieloną kartę TARJETA CIUDUDANA. Karta ta świadczy o tym, że jesteś rezydentem Balearów. Do tego potrzebny będzie Ci Twój paszport lub dowód osobisty. Polecam zrobić sobie kserokopie dowodu tożsamości – ile ludzi, tyle wymagań. Z tymi dokumentami udajesz się do najbliższego ayuntamiento. Dodam, że potrzebny będzie Ci też dokument, świadczący o Twoim zameldowaniu. W Ayuntamiento wydadzą Ci certyfikat. Możliwe jest, że za wydrukowanie certyfikatu będziesz musiał zapłacić 1 lub 2 euro. Certyfikat ze zniżką rezydencką ważny jest 6 miesięcy od daty wystawienia.

Moim zdaniem jest to ogromny plus.

Zimą Majorka może wydawać się momentami nudna. Zwłaszcza, jeśli spędziło się na jej zwiedzaniu tak dużo czasu. A wszyscy wiemy, że cała Hiszpania jest warta odwiedzenia. Dlaczego więc nie skorzystać z czegoś takiego? Mega pomysł. Mi bardzo przypadł do gustu, bo Hiszpanię kocham. Zimą bilety i tak są tanie, jednak dlaczego nie mieć ich jeszcze taniej? Bilety do Hiszpanii można wyhaczyć czasami za 14 euro, jak nie mniej. Wow!

Co jeszcze może Cię zainteresować:

Czy warto na Majorkę przyjechać zimą: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/zima-na-majorce/
Kurs języka hiszpańskiego w Son Servera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/kurs-jezyka-hiszpanskiego-na-majorce/
Wigilia na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/wigilia-na-majorce/
Eko podatek dla rezydentów: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/eko-podatek-na-majorce/
Święto Sant Antoni: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/sant-antoni/
Jak wyrobić numero NIE: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/jak-wyrobic-numer-nie/
Powodzie na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/powodz-majorka-2020/
Życie na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/majorkowe-poradniki/mieszkanie-na-majorce/
Poród na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/wywiady/porod-na-majorce-wywiad/
Praca na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/wywiady/praca-w-magaluf/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom