Petra na Majorce.

Petra to kolejne lokalne miasteczko, usytuowane na środkowej części wyspy. Poza tym, że Petra przyciąga do siebie przepiękną architekturą i krajobrazami rodem z filmów, to dodatkowo narodziła się tutaj lokalna sława, czyli Fray Junípero Serra — franciszkanin, doktor filozofii i teologii, beatyfikowany przez papieża w. Jana Pawła II, oraz kanonizowany przez papieża Franciszka. Jego dom służy aktualnie jako muzeum dla odwiedzających.

Poza tą atrakcją, do miasteczka przyciągają także przyjemne trasy dla cyklistów oraz miłośników pieszych wędrówek. Co środę odbywa się tutaj także miejscowy targ, standardowo między godziną 9 a 13:30. Kupicie tam lokalne produkty, pamiątki, ubrania oraz wiele innych. To, co przyciąga do miasta Petra, to na pewno możliwość poznania kultury i historii Majorki nieco bliżej. Mieszkańcy utrzymują się tutaj głównie z roli, a wielu z nich pracuje w pobliskich większych miastach. Jest to na pewno mocno wierzące społeczeństwo, przez co odbywa się tutaj wiele religijnych przedsięwzięć.

Co robić w Petra i okolicach?

Tak jak wspominałam wyżej, odwiedzając to miasto, warto skupić się także na wiejskiej sferze życia mieszkańców. Przespaceujcie się po okolicy, poznając przy tym codzienne życie mieszkańców. Co na pewno zwróci Waszą uwagę, to słynne “molinos de viento”, czyli wiatraki oraz “cruces”, czyli krzyże, które zdobią miasto w wielu miejscach.

W okolicy warto zatrzymać się w mieście Manacor, gdzie zrobicie większe zakupy. Będziecie mogli także odwiedzić słynne muzeum Rafaela Nadala, czy fabrykę pereł. W niedalekiej odległości znajdują się słynne jaskinie Cuevas del Drach i piękne zatoki takie jak Cales de Mallorca, Cala Romantica, czy Cala Mendia. Miasta warte odwiedzenia to zdecydowanie Sineu, czy Montuiri.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/