Llucmajor na Majorce.

Llucmajor to jedno z większych miast na wyspie, które słynie ze swoich tradycji, a także z tego, że korzysta z wszelkich dóbr, które znajdują się w regionie. Miasto słynie ze swojej przemysłowej i rolniczej strony. Uprawiane są tutaj morele, migdały, wytwarzane produkty z drewna, złota, czy skóry. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, jeżeli mowa o produkcji butów. Warto też wspomnieć, że to miejsce jest jednym z najstarszych miast na Majorce, a jego początki sięgają czasów, kiedy nasi przodkowie zamieszkiwali wioski talajotyczne.

Podczas zwiedzania Llucmajor na pewno warto zwrócić uwagę na główne budowle tego miasta, takie jak ratusz, kościół, czy barokowy klasztor, czy oczywiście pozostałości po talajotach, czyli Yacimiento talayótico de Capocorb Vell. Region, w którym znajduje się miasto słynie także z wiatraków, czyli tak zwanych “molino de viento”, których ciężko nie zauważyć podczas pobytu w tych miejscach. Ludność Llucmajor utrzymywała się kiedyś głównie z rolnictwa oraz wyrobu obuwia, co zauważycie podczas spacerowania po tej miejscowości.

Co robić w okolicy Llucmajor?

W okolicy zdecydowanie warto odwiedzić Santuari de Cura, znajdujące się na wzgórzu, z pięknymi widokami, ale także takie plaże jak El Arenal, przepiękne Cala Pi, czy słynne Es Trenc i jego okolice. Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach, czy zatrzymaliście się kiedyś w miasteczku Llucmajor i czy polecacie innym odwiedzić to miejsce. Ja zdecydowanie polecam odwiedzać tego typu miejsca na Majorce podczas wakacji, dzięki takim miejscom poznacie Majorkę nieco dogłębniej.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/