Algaida na Majorce.

Algaida to sporej wielkości miasteczko usytuowane bliżej centralnej części wyspy. Znajdziecie tu spokój, poznacie wiejską i tradycyjną stronę Majorki, a także będziecie mieli okazję spróbować lokalnych wyrobów, z których słynie wyspa. Miasto Algaida znajduje się w niedalekiej odległości od stolicy — Palma, dzięki czemu produkty wyrabiane w tym mieście trafiają do wielu lokali w największym mieście na Majorce. Algaida słynie także ze swojej fabryki szkła. Kupicie tutaj przeróżne szklane produkty, a także będziecie mogli odwiedzić muzeum szkła, dzięki któremu poznacie proces produkcji od środka.

W każdy piątek w mieście Algaida odbywa się mercado semanal. W godzinach 9:30 – 13:00 można rozkoszować się zakupami, przechadzając się głównymi ulicami miasta, na których rozstawione są stragany z miejscowymi wyrobami, takimi jak wina, oliwy, miody oraz lokalne produkty takie jak migdały, morele oraz wiele innych. Co ciekawe, miasto Algaida zlokalizowane jest w dolinie, pomiędzy górami, co gwarantuje przepiękne widoki.

Co zobaczyć w Algaida i okolicy?

Główny plac w Algaida to przepiękne budynki zbudowane z piaskowca, co jest bardzo typowe dla Majorki. Z łatwością odnajdziecie tutaj to, co najlepsze w takich miejscach, czyli klimatyczne bary i restauracje, a także ciasne, kręte uliczki, ciekawe zaułki i przepiękne budowle, takie jak na przykład kościół.

W okolicy Algaida powinny Was zainteresować takie miejsca jak miasto Montuiri, Porreres, Randa oraz Pina. Dobrym wyborem będzie także przejażdżka do miasta Palma, czyli stolicy Majorki oraz odwiedzenie plaż takich jak Cala Blava, Cala Comtesa, Cala Major, czy długa plaża Playa de Palma lub ta, znajdująca się w miejscowości El Arenal.

Byliście kiedykolwiek w Algaida? Jak wrażenia? A może macie jakieś pytania, które nasuwają się Wam na myśl podczas planowania odwiedzin w stolicy szkła na Majorce?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/