Jardines de Alfabia – najpiękniejsze ogrody na Majorce?

Jardines de Alfabia to przepiękne ogrody, znajdujące się u stóp gór Serra de Tramuntana na Majorce. Co już powinno dać Wam do zrozumienia, że tamtejsze widoki są przepiękne! By dostać się do ogrodów należy pojechać w kierunku miasteczka Soller i skręcić przed tunelem w prawo. Można się tam również dostać autobusem, jednak jak to zwykle bywa na Majorce, wiąże się to z niezliocznymi godzinami i przesiadkami w komunikacji miejskiej.

Jardines de Alfabia – godziny otwarcia, ceny i informacje.

Jardines de Alfabia znajdują się niedaleko miejscowości Bunyola, w której przy okazji możecie również odwiedzić Willa Raixa, która jest równie imponująca. Historia ogrodów sięga aż do Arabskiej ery. Ogrody odwiedzane były przez licznych władcow, w tym chociażby Królową Elżbietę II, która odwiedziła ogrody w 1860 roku. Nie jestem dobra w historii, dlatego też zdecydowałam, że odeślę tych ciekawskich do oficjalnej strony ogrodów, na której uzyskacie odpowiedzi na większość Waszych pytań.

Godziny otwarcia:
1 Kwietnia do 31 Października (od poniedziałku do piątku): 9.30 – 18.30
Marzec: od poniedziałku do piątku 9.30 – 17.30, sobota 9.30 – 13.00, niedziela zamknięte
1 Lisopada do 28 Lutego – zamknięte
Ostatnie wejście 60 minut przed zamknięciem

Ceny:
Generalny 7.50 euro
Rezydenci Majorki 5 euro
Dzieci poniżej 10 roku życia wchodzą za darmo

Co oferują Jardines de Alfabia?

Poza przepięknymi ogrodami, znajduje się tam także Willa, która również udostępniona jest do zwiedzania. W środku zastaniemy oryginalne meble, używane przez dawnych mieszkańców, obrazy i wiele innych dekoracji. Będziemy mogli podziwiać widoki, które kiedyś podziwiała, wśród innych władców, Królowa Elżbieta II. A są one naprawdę cudowne. W Jardines de Alfabia znajduje się także bar z napojami i przekąskami. Usytuowany jest w sercu ogrodów z pięknymi widokami na tamtejszy staw i tamtejszą roślinność. W ogrodach można również wyprawić wesele. Cennik i zdjęcia znajdziecie na oficjalnej stronie ogrodów. Szczerze mówiąć uważam, że sama chętnie wzięłabym tam ślub. Mnie te ogrody powaliły na kolana. Jestem w nich zakochana i na pewno niejednokrotnie tam wrócę. Jeśli po zwiedzaniu ogrodów zgłodniejecie, to zaraz przy wyjściu z ogrodów, obok parkingu znajduje się przyjemna resturacja.

Czy warto odwiedzić Jardines de Alfabia?

Zdecydowanie tak. W porównaniu do ogrodu Botanicactus, Jardines de Alfabia mają o wiele więcej do zaoferowania. Poza samymi widokami i willą, w ogrodach żyją również kozy. Będzie to na pewno nie mała atrakcja dla dzieci, a poza kozami, myśląc o dzieciach, znajdzie się coś jeszcze! W drodze na wieżę widokową, mamy możliwosć przejścia przez piękny tunel. Tuż przed nim znajduje się tablica, na której jest napisane, by nacisnąć guzik i odczekać 20 sekund. Po 20 sekundach w tunelu zaczyna tryskać woda. Jest to nie mała atrakcja dla dzieci, jak i dla dorosłych i idealny pomysł na upalne dni. W ogrodach znajduje się mnóstwo cienia, także na pewno nie spłoniecie żywcem. Jednak na Majorce, nawet w cieniu czasami jest gorąco.

Co warto zwiedzić w okolicach Jardines de Alfabia?

Wow, ta lista mogłaby być naprawdę długa. Tuż obok Jardines de Alfabia, znajduje się Willa Raixa link tutaj: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/willa-raixa/). Dodatkowo, niedaleko ogrodów znajduje się przepiękne miasteczko Soller i Puerto de Soller (link tutaj: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/puerto-de-soller/). To właśnie tamtędy jeździ słynny pomarańczowy pociąg. Jeśli jesteście dobrymi kierowcami, to polecam zdecydowanie udać się do Cudownego miasteczka Valldemossa (link tutaj: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/valldemosa-2/ ) oraz Deia. To właśnie w tych miejscowościach najczęściej bywają światowej klasy gwiazdy, co wiąże się również z tym, że tamtejsze ceny są wysokie. Jeśli chcielibyście udać się na plażę, to polecam Puerto de Soller lub Cala Deia (druga opcja wiąże się z serpentynowymi drogami wśród gór). Jeśli jednak wolicie spokojne drogi, to polecam po prostu udać się do Palmy (link tutaj: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/palma-de-mallorca/ ) i odpocząć na tamtejszej plaży! Udając się do miejscowości El Arenal, będziecie mieli okazję zobaczyć palmy, rosnące na plaży.

Tutaj zostawiam Wam link do oficjalnej strony Jardines de Alfabia: https://www.jardinesdealfabia.com/en/. Oraz zapraszam Was serdecznie do odwiedzenia mojego instagrama, gdzie zapisane są w wyróżnionych relacjach zdjęcia i filmiki z wszystkich wyżej wymienionych miejsc, tak jak i z ogrodów: https://www.instagram.com/vacaymodecom/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom