Inca na Majorce

Inca to trzecie co do wielkości miasto na Majorce. Słynie z lokalnego wyrobu skór, a także przepysznego wina. Tereny miasta, a także jego okolice są jednym z bardziej żyznych na Majorce, z tego względu znajduje się tam dużo sadów i gajów, co można szybko zauważyć kierując się do Inca. Mieszkańcy Majorki cenią sobie tutejsze rzemiosło, a skórzane wyroby są cenione na całym świecie. Miasto umiejscowione jest na trasie Palma — Alcudia. Jeżeli wybieracie się w któreś z tych miejsc — rozważcie wstąpienie do miasta Inca.

Poza tym, w Inca zjecie też przepyszne lokalne jedzenie i spacerując po mieście, na pewno zwrócicie uwagę na typową majorkańską architekturę, którą tak naprawdę uformowali najeźdźcy i byłe władze wyspy. Domy z piaskowca, kamienne murki, persjany i ciasne, typowe dla całej Hiszpanii kręte uliczki. Będąc w Inca warto odwiedzić muzeum industrialne i przejść się po centrum miasta, gdzie tętni całe lokalne życie.

Co robić w okolicy Inca?

Inca to zazwyczaj miejsce, które mija się na trasie do stolicy Majorki — Palma, lub miasta Alcudia. Jednak po drodze znajdują się także inne, warte odwiedzenia przystanki, takie jak: Sa Pobla, Sineu, Alaro, Pollensa, Muro, czy także Marratxi. W dość niedalekiej odległości znajduje się także Mallorca Fashion Outlet, gdzie kupicie markowe ubrania po niższych cenach.

Najbliższe plaże znajdują się na północy i są to: Playa de Muro, Playa de Alcudia, Playa Formentor, czy Port de Pollensa. Ciekawi mnie, czy kiedykolwiek zatrzymaliście się w miasteczku Inca? Większość miasteczek na Majorce, zwłaszcza tych większych ma ciekawą, historyczną przeszłość, o czym przypominają słynne talajoty, jak na przykład położony niedaleko “Talaiot de s’Alcadena”.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/