Gorg Blau na Majorce

Gorg Blau to sztuczny zbiornik wodny znajdujący się w dolinie pomiędzy najwyższą górą na Majorce, czyli Puig Major oraz Puig de Masanella. Zbiornik Gorg Blau zaopatruje w wodę teren Palma de Mallorca oraz jego okolice. Kolor wody w sztucznym zbiorniku wygląda jak nie z tej ziemi, dlatego ja zawsze polecam moim czytelnikom i obserwatorom, aby odwiedzili to miejsce podczas wizyty na Sa Calobra. Zbiornik Gorg Blau jest niezwykle duży i dodaje uroku górom Serra de Tramuntana.

Na punkt widokowy można się bardzo łatwo dostać, ponieważ znajduje się tutaj dość sporej wielkości parking. Lokalizacja tutaj: 39.810629814489786, 2.8229332782173957. Dlaczego warto tu przyjechać? Dlatego, że są tutaj przepiękne widoki. Po drodze daję Wam 99% szans, że spotkacie dzikie kozy biegające po stromych, ostrych górach Tramuntana. To idealne miejsce na zdjęcia, a co jeszcze bardziej niesamowite, to to, że to miejsce stworzone jest przez człowieka, a wygląda jak idealnie wtopione w krajobraz.

Co robić w okolicach Gorg Blau?

Będąc w okolicy Gorg Blau polecam Wam zajrzeć także do zbiornika Cuber, znajdującego się nieopodal, robiącego podobne wrażenie. Oczywiście nie obyłoby się bez polecenia Sa Calobra oraz niedaleko położonej zatoki Cala Tuent. Miasteczka warte odwiedzenia w okolicy to na pewno Escorca, Soller, Fornalutx i położone nieco dalej Deia, Cala Deia oraz Valldemossa.

Drodzy czytelnicy, koniecznie dajcie znać w komentarzach co sądzicie o Gorg Blau i okolicach? Polecacie odwiedzić to miejsce, czy uważacie, że nie jest warte przystanku?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/