Ermita la Victoria na Majorce

Ermita la Victoria to oratorium Matki Bożej Zwycięskiej i jak sama nazwa wskazuje, budynek służył między innymi jako miejsce obronne. Pustelnia Ermita la Victoria znajduje się niedaleko lubianego przez Polaków miasteczka, czyli Alcudia. W środku budynku znajduje się kaplica, a sam budynek służy aktualnie jako hostel. Znajduje się tutaj także restauracja, w której zjecie typowo majorkańskie dania. Pustelnia pochodzi z XIII wieku i jest naprawdę świetnie zachowana. Tuż przed pustelnią znajduje się spory parking, a droga do tego miejsca jest nieco kręta, jednak otoczona przepięknymi widokami i naturą.

Mnie do tego miejsca bardzo przyciągają widoki. Pustelnia Ermita la Victoria znajduje się na górze, dzięki czemu możemy podziwiać krajobrazy, które oferuje nam północna część wyspy. Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie pustelnii, to musicie wiedzieć, że architektura jest bardzo lokalna, tak samo jak wystrój wnętrz. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda typowe wyposażenie tradycyjnego domu na Majorce, to Ermita la Victoria świetnie Wam to zobrazuje.

W tym miejscu odnajdziecie ciszę, spokój i na pewno się zrelaksujecie. Niedaleko Ermita la Victoria znajduje się słynna zatoka Cala Victoria, czy inaczej Playa de s’Illot. Jest to piaszczysta plaża z przepięknymi widokami i krystalicznie czystą wodą. Jest to również idealne miejsce dla kolarzy, a także miłoników pieszych wędrówek górskich. W okolicy znajduje się sporo szlaków, ponieważ pustelnie otaczają góry Serra de Tramuntana.

Co robić w okolicy Ermita la Victoria?

Na pewno powinniście odwiedzić Mirador la Victoria oraz okoliczne miejscowości, takie jak Alcudia, Pollensa, a także najdłuższą plażę na Majorce, czyli Playa de Muro lub topową atrakcję na wyspie, czyli słynne Formentor i Sa Calobra. Cała okolica jest niezwykle malownicza i krajobrazowa, a to wszystko zawdzięczamy właśnie górom, których krajobraz wpisany jest na światową listę UNESCO.

Czy ktoś z moich czytelników miał okazję odwiedzić Ermita la Victoria? Podzielcie się opinią o tym miejscu i okolicy w komentarzach pod postem. Dzięki temu inne osoby będą mogły stwierdzić, czy warto odwiedzić to miejsce. Ja zdecydowanie polecam!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/