Ermita de Betlem na Majorce

Ermita de Betlem to pustelnia wybudowana w regionie Arta, ulokowana na wzgórzu o wysokości 280 metrów. Pustelnia pochodzi z XIX wieku. Na obszarze, który aktualnie zajmuje pustelnia Ermita de Betlem znajdowały się niegdyś wieża obronna i olejarnia. Sam budynek jest świetnie zachowany, a w środku można podziwiać dzieła sztuki takich artystów jak Manuel Bayeu, czy Juan Rosselló. To, co mnie przyciąga do takich miejsc, to piękna lokalizacja, architektura i otoczenie w postaci ogrodów. Wjazd do Ermita de Betlem to długa droga, po której bokach rosną przepiękne cyprysy. Robi to świetne wrażenie wizualne.

Do Ermita de Betlem co roku odbywają się pielgrzymki. Na miejscu jest kościół, a w pomieszczaniach i na zewnątrz można podziwiać pozostałości z poprzednich epok, pozostawione przez poprzednich właścicieli i mieszkańców pustelni. Znajduje się tutaj także małe źródło, które doprowadza wodę do Ermita de Betlem oraz do młynu. Pustelnia to świetne miejsce na wycieczkę pieszą, ale też łatwo dostępne samochodem lub rowerem. Trasa jest przyjemna, dostosowana nawet dla dzieci. Ogrody, fontanna, piękne sklepienia i pomieszczenia wykonane w XIX wieku pomogą Wam poznać kulturę wyspy i odkryć jej kolejną stronę.

Co robić w okolicach Ermita de Betlem?

Przyznam, że region Arta i jego okolice to zdecydowanie przepiękne krajobrazy, bardzo zielone i pełne przepięknych plaż, tradycji, a także historii. Bardzo polecam Wam odwiedzić w okolicy takie miejsca jak: sanktuarium w Arta, zamek w Capdepera oraz latarnię morską — Far de Capdepera, czy port w Cala Ratjada. Natomiast jeżeli chodzi o plaże, to koniecznie odwiedźcie takie miejsca jak: Cala Mesquida, Cala Agulla, Cala Gat oraz Cala na Clara, Cala Torta, czy także Sa Font de Sa Cala.

Jestem bardzo ciekawa Waszej opinii? Czy komukolwiek z czytających udało się dotrzeć do malowniczo położonej pustelni Ermita de Betlem? Jakie są Wasze wrażenia o tym miejscu? Dajcie znać w komentarzach!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/