Cuevas del Drach, Porto Cristo.

To pierwszy post z serii o jaskiniach na Majorce. Jaskiń na Majorce jest kilka. Wiele osób często prosi o ich porównanie. Wiele z jaskiń oferuje podobne rozrywki – koncerty, przepłynięcie się łódką. Jak to jest naprawdę? Gdzie warto iść? Jakie są godziny otwarcia i ceny? Dziś opiszę Wam Cuevas del Drach – smocze jaskinie.

Godziny otwarcia Cuevas del Drach w Porto Cristo.

Jaskinie są otwarte cały rok, oprócz 25 Grudnia oraz 1 Stycznia. Teraz musimy wyróżnić dwie części roku, lato i zimę.

Lato: od 11 marca do 31 października – wtedy do jaskiń możemy wejść o godzinie: 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00.

Zima: od 1 listopada do 10 marca – wtedy do jaskiń możemy wejść o godzinie: 10:45, 12:00, 14:00 i 15:30.

Na stronie internetowej jaskiń widnieje informacja, że w godzinach 10:00, 16:00 i 17:00 oraz w weekendy ruch w jaskiniach się znacznie zmniejsza. Warto więc wtedy zakupić bilety.

Dlaczego godziny wejść są tak rozdzielone?

Do jaskiń wchodzi się grupami. W jaskini czekają strażnicy, którzy pilnują porządku. Jaskinie to strefa naturalna, a do tego akurat Cuevas del Drach to jaskinie należące do osoby prywatnej. Dla dobra jaskiń, godziny otwarcia są rozdzielone. Jeżeli przyjedziesz do jaskiń za późno, może okazać się, że nie ma już biletów na daną godzinę. Warto więc zakupić bilety online.

Ceny biletów w Cuevas del Drach w Porto Cristo.

Bilety można kupić na dwa sposoby. Pierwszy sposób to kupno biletów w kasie. Wtedy osoba dorosła płaci 16 euro (dorosły liczony jest od 13 roku życia), dzieci płacą 9 euro od osoby. Dzieci do 2 roku życia wchodzą za darmo. Drugi sposób jest o wiele wygodniejszy. Jest to kupno biletów online. Bilety można pokazać w telefonie lub wydrukować. Wtedy bilety są tańsze o 1 euro. Dorośli płacą 15 euro, a dzieci 8 euro. Dużym plusem jest to, że nie trzeba stać w kolejkach i mamy zagwarantowane, że wejdziemy do jaskiń na daną godzinę bez niepotrzebnego stresu.

Dlaczego wybrać Cuevas del Drach?

Pewnie wielu z Was zwiedzało kiedyś podziemne jaskinie. W Polsce mamy ich trochę. Sama pamiętam wycieczki szkolne do jaskiń. Stalagmity i Stalaktyty to dla Nas raczej nic nowego. Jednak nie pamiętam, by w jaskiniach w których byłam były podziemne jeziora lub koncert muzyki klasycznej. A to właśnie oferuje Cuevas del Drach – Smocze Jaskinie. Podziemne jezioro Martel ma 25 metrów głębokości, to jedno z największych podziemnych jezior na świecie.

Jak długo trwa zwiedzanie jaskiń?

Jaskinie zwiedzi się średnio w 30/40 minut. Po zrobieniu zdjęć i obejrzeniu najpiękniejszych zakątków, zajmujemy miejsca na ławkach. Światło zostaje kompletnie zgaszone. Nastaje przenikająca cisza. I wtedy zaczyna się koncert. Przed koncertem zostajemy powiadomieni przez obsługę (w kilku językach), że nie możemy używać telefonów ani aparatów. Koncert nie może zostać nagrany. Za złamanie zasad można zostać z jaskiń wyrzuconym. Koncert trwa ok. 10 minut. Jest to świetny pokaz. Zarówno muzyczny jak i świetlny. Po koncercie możemy udać się pieszo do wyjścia lub czekać w kolejce na łódki. Serdecznie polecam wybrać łódkę! Co prawda, płynie się tylko kawałek, ale jest to fajne przeżycie.

Czy polecam jaskinie Cuevas del Drach?

Zdecydowanie tak. Cena jest adekwatna do tego, co dostajemy. Jest to miejsce, które zdecydowanie warto zaliczyć podczas swojego pobytu na Majorce. Zwłaszcza, jeśli pogoda nie dopisuje, ponieważ w jaskiniach jest stałe 20 stopni. Po zwiedzeniu jaskiń, warto udać się do miasta Porto Cristo, w którym znajdują się właśnie jaskinie. Miasto jest o tyle atrakcyjne, że posiada spory port, a zaraz przy porcie znajduje się mnóstwo restauracji i piękna plaża z bardzo interesującym deptakiem. Zdecydowanie polecam zobaczyć!
Tutaj odsyłam Was do oficjalnej strony jaskiń, na której możecie zakupić bilety: http://www.cuevasdeldrach.com/

Co warto zobaczyć w okolicy Cuevas del Drach?

Zdecydowanie polecam Cales de Mallorca. Jest to miasteczko ze sporą ilością zatok, które naprawde są bajeczne. Warto też pomyśleć o Cala Varques, jednak na tą plażę idzie się pieszo 40 minut. Na miejscu nie ma prysznicy, barów, ratowników. Zatoka ta jest uwielbiana przez sportowców, jest tam też mnóstwo jachtów. Będąc w Porto Cristo przemyślałabym także kupno wycieczki katamaranem! W okolicy warto też zobaczyć Safari Zoo, Sa Coma, Cala Morlanda, S’illot, Cala Millor, Costa de los Pinos, Canyamel.
Cales de Mallorca: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cales-de-mallorca/
Rejsy: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/rejsy-na-majorce/
Safari Zoo: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/safari-zoo/
Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-coma-mallorca/
Cala Morlanda: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-morlanda/
S’illot: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sillot-majorka/
Cala Millor: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-millor-mallorca/
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/costa-de-los-pinos/
Canyamel: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/canyamel/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom