Can Pastilla na Majorce

Can Pastilla kojarzy mi się z typowo turystycznym miastem, z masą hoteli wokół. I tak dokładnie jest. Miasto tętni życiem latem, a na zimę staje się typowym miastem zombie. Can Pastilla dzięki swojemu położeniu to także idealne miejsce dla windsurferów. Zatoka jest na tyle szeroka, że miłośnicy sportów wodnych i adrenaliny na pewno się tu odnajdą.

Tutejsza plaża zaopatrzona jest w toalety, prysznice, leżaki i jest też strzeżona. To, co mi się podoba, to zdecydowanie paseo maritimo, czyli promenada tuż nad plażą, która prowadzi aż do stolicy — Palma. Bardzo polecam Wam wypożyczyć rower i przejechać się właśnie do Palmy i z powrotem. Widoki po drodze są naprawdę świetne. Dodatkowo będziecie mieli okazje poczuć wyspiarski klimat i zobaczyć kilka miasteczek po drodze.

Co robić w Can Pastilla i okolicach?

Dużym plusem miasta Can Pastilla jest jego położenie. Niedaleka odległość od lotniska i stolicy daje wiele możliwości. Łatwy transport, szybki dojazd, piaszczysta plaża i piękny kolor wody. Czego chcieć więcej? W miasteczku znajduje się sporo barów, restauracji i kilka lokali z muzyką w tle. Jeżeli zależy Wam na nocnej rozrywce, to zdecydowanie polecałabym niedaleko położone El Arenal lub oczywiście stolicę.

Co robić w okolicy? Koniecznie pojedźcie do Palmy, zobaczcie katedre La Seu, ogrody królewskie i widok z okrągłego zamku Bellver. Wybierzcie się na wycieczkę na piękny punkt widokowy Badia Blava, a będąc bliżej Palmy odwiedźcie zatoki takie jak Cala Comtesa, czy Cala Major. Can Pastilla to dobry wybór na spędzenie wakacji, jeżeli nie planujecie wynajmować samochodu, a nadal chcecie zobaczyć ciekawe miejsca.

Jakie jest Wasze zdanie na temat Can Pastilla? Odwiedziliście kiedyś to miasto? Podzielcie się opinią w komentarzach!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/