Cala Santanyi, Majorka.

Cala Santanyi to urocza zatoka na południu Majorki. Zatoki na południu Majorki zazwyczaj charakteryzują się tym, że są dość wąskie, ukryte między klifami, na których porośnięte są wysokie sosny. Dają one często cień w niektórych częściach plaży. Plaża Cala Santanyi jest piaszczysta, a woda jest tutaj krystalicznie czysta i idealna dla rodzin z dziećmi.

Na plaży znajduje się budka ratownicza. Są tutaj też prysznice i toalety oraz hotele i restauracje. Za plażą znajduje się bezpłatny parking, co daje bardzo łatwy dostęp do plaży. Okolice Cala Santanyi są raczej ciche i spokojne. Latem na plaży jest mnóstwo turystów, jednak sama okolica nie jest bardzo tłumnie odwiedzana.

Cala Santanyi również posiada charakterystyczne dla Majorki domki rybackie.

Ja nazywam je garażami, ponieważ tak naprawdę największą atrakcją tych domków jest “podjazd” do garażu, w którym zostawia się łódkę. Drzwi garażowe najczęściej są w zielonym kolorze, co świetnie wygląda na zdjęciach i ludzie często obierają sobie te domki na cel do zdjęć. W niektórych miejscach na Majorce domki rybackie można wynająć na nocleg, jednak cena na pewno zwala z nóg.

Cala Santanyi to bardzo malownicza zatoka. Po prawej stronie plaży jest schowany w cieniu deptak oraz schody prowadzące do miasteczka. Plaża jest idealna do uprawiania sportów wodnych oraz do nurkowania!

Co warto zobaczyć w okolicy Cala Santanyi:

Plaża Es Trenc: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/playa-es-trenc/
Calo des Moro: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/calo-des-moro/
Ogrody kaktusowe: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/botanicactus-majorka/
Park naturalny Mondrago: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/parc-natural-de-mondrago/
Punkt widokowy Es Pontas: https://namajorce.pl/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/mirador-es-pontas/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Tutaj znajduje się link do portalu, przez który dokonuje się płatności: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom