Cala Romantica na Majorce

Cala Romantica to średniej wielkości zatoka na wschodnim wybrzeżu Majorki. Jest niezwykle malownicza, krajobrazowa i zdecydowanie jest to także jedna z bardziej lubionych zatok na wyspie. To wszystko ze względu na łatwy dostęp do plaży oraz przepiękne białe klify lekko obrośnięte zielenią i miejscowymi sosnami. Co mi podoba się w tej zatoce, to na pewno przepiękny deptak na klifie, dzięki któremu można dostać się do Cala Mandia oraz Cala Aguila — równie przepięknym zatokom w okolicy.

Parking przy Cala Romantica nie należy do największych, ale zawsze istnieje możliwość zaparkowania nieco dalej, na osiedlach tego małego miasteczka. Plaża jest piaszczysta, długa, ale za to nie aż tak szeroka. Na plaży są wszystkie serwisy takie jak toalety, prysznice, restauracje, ratownicy oraz wynajem leżaków. Dodatkową atrakcją na pewno jest możliwość przepłynięcia się katamaranem po pobliskich zatokach na wschodnim wybrzeżu. Port znajduje się tuż przy deptaku na skale, a bilety kupić można w budce obok. Ceny wahają się pomiędzy 16 do 20 kilku euro, w zależności od rodzaju rejsu.

Co robić w Cala Romantica i okolicach?

Cala Romantica to bardzo spokojne, przyjazne dla rodzin z dziećmi i osób starszych miasteczko z przepiękną plażą. Nie ma tu zbyt wielu atrakcji, natomiast jest tu sporo hoteli i domków letniskowych. Serdecznie polecam wszystkim osobom wybierającym się w te okolice wynająć samochód, by zwiedzić dalsze rejony, które są niezwykle malownicze i warte odwiedzenia.

W okolicy warto zajrzeć na takie zatoki jak: Cala Anguila, Cala Mandia, Cala Antena, Cala Domingos, Porto Cristo, Cala Varques oraz ulokowane nieco dalej Cala d’Or i Portocolom. Ciekawą atrakcją w okolicy będą również jaskinie Cuevas del Drach, czy miasteczko Felantix. A jakie są Wasze wrażenia co do Cala Romantica? Podoba Wam się, czy raczej odradzacie odwiedziny?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/