Cala Ratjada na Majorce.

Bardzo długa promenada. Prowadząca od Cala Ratjada do Son Moll, czy też Cala Gat. Przepełniona przepięknymi widokami, mnóstwem restauracji, barów, pubów i sklepów. Na każdym kroku słychać rozmowy ludzi, którzy zjechali się tutaj z róznych zakątków świata. Cala Ratjada to świetny wybór. W miejscowości znajduje się mały port, a obok mała zatoka, którą lubią nurkowie. Zapewne dlatego, że zatoka otoczona jest skałkami, które pełnią rolę domu wielu stworzeń wodnych. Nie mała atrakcja dla amatorów nurkowania. Obok znajduje się Cala Moll. Zatoka znajdująca się w miejscowości Son Moll. Jeśli mam być z Wami szczera, to przyznaję, że Cala Moll to jedna z piękniejszych zatok jakie widziałam. Zatoka znajduje się niedaleko portu, także z plaży mamy widok na statki i jachty. Jest czarująca!

Cala Ratjada i Son Moll to idealne miejsca dla osób, które lubią luksus.

Roi się tam od przyjemnych, romantycznych i innowacyjnych restauracji. Ja osobiście jestem zakochana w oszklonych tarasach z widokiem na morze! Jeden z hoteli w Son Moll posiada taki taras, tuż przy deptaku. Widok rozpościera się na morze i dryfujące na nim jachty oraz na plażę, przepełnioną ludźmi. Cala Moll charakterystyczna jest przez ogromne skały po jej prawej stronie. Wielu ludzi wspina się na nie, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dla ciekawskich, lubiących spacery – polecam wybrać się deptakiem, który usytuowany jest tuż za plażą. Dosłownie 200 metrów od Cala Moll można podziwiać małe, dzikie zatoczki, które nie zawsze są oblegane przez ludzi. Są o wiele mniejsze i skromniejsze, jednak moim zdaniem, bardzo krajobrazowe! Widok na skały i zatoki ciągnie się na kilka kilometrów.

Okolice Cala Ratjada również są bardzo ciekawe.

Niedaleko znajduje się zamek Castell de Capdepera. W miejscowości Capdepera. Serdecznie polecamy się tam udać, wejście kosztuje jedyne 4 euro, a zdjęcia, widoki i wspomnienia są niezapomniane! Obok znajduje się również jedna z piękniejszych Majorkińskich zatok – Cala Agulla. Warto też udać się do miejscowości Arta – jedna z najstarszych na Majorce! Majorka ma do zaoferowania dosłownie wszystko. Plaże, zatoki, góry, lasy, piękna architekturę i historię. Dużo zamków, muzeów, kościołów i katedr, które nęcą do siebie wyglądem i chęcia odkrycia tego, co nieznane. Jeśli szukałabym idealnego miejsca do wypoczynku na Majorce, to Cala Ratjada zdecydowanie górowałaby na liście! Zdecydowanie warto zahaczyć o te miejsca, podczas swojego pobytu na tej rajskiej wyspie!

Cala Ratjada to również kluby.

Jest to jedna z nielicznych wschodnich miejscowości, w których można się także pobawić w klubie. Znajduje się ich tutaj kilka. Miłośnicy dobrej zabawy i tańca na pewno nie będą zawiedzieni. Można też tutaj pobawić się na plaży! Obkupicie się tutaj też w przeróżne ubrania i pamiątki. Tutaj nie da się nudzić, a okolica wygląda tak:
Sa Font de Sa Cala: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-font-de-sa-cala-majorka/
Castell de Capdepera: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/castell-de-capdepera-majorka/
Cala Agulla: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-agulla-majorka/
Zatoka Mesquida: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/plaza-cala-mesquida-majorka/
Cala Gat: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cala-gat-majorka/
Canyamel: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/canyamel/
Cuevas de Arta: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-de-arta/
Cuevas del Drach: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/cuevas-del-drach-majorka/
Sa Coma: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/sa-coma-mallorca/
Costa de los Pinos: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/costa-de-los-pinos/
Rejsy na Majorce: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/rejsy-na-majorce/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom