Cala Murada na Majorce

Cala Murada to jedna z zatok znajdujących się na południowym wschodzie Majorki niedaleko słynnej Cala Domingos. To, co różni Cala Murada od innych zatok, to zdecydowanie rzeka, która znajduje się za plażą. Nazywa się Torrent des Fangar i zazwyczaj spotkacie tam przeróżne kaczki, gęsi oraz wiele innych stworzeń, w tym oczywiście ryby. Kolejną, raczej zaskakującą atrakcją blisko plaży, to wykute w skałach jaskinie, które aktualnie niestety są zamknięte dla odwiedzających, ale warto tam podejść nawet dla widoków, czy zaglądnięcia do środka.

Przy plaży znajduje się restauracja, a parking jest bardzo łatwo dostępny, darmowy i znajduje się tuż za plażą. Plaża jest piaszczysta, po prawej stronie znajdują się nieco wyższe klify, a po lewej stronie teren jest nieco bardziej płaski, jednak nadal kamienisty. Udając się nieco dalej w lewo, skałkami- dotrzecie do małego basenu naturalnego. Sama Cala Murada jest bardzo przyjemna, a okolica bardzo spokojna. Znajduje się tutaj wiele domków letniskowych, sporo hoteli, a sama zona przyjazna jest dla rodzin z dziećmi.

Co robić w okolicach Cala Murada?

Serdecznie polecam rozważyć wynajem samochodu podczas wakacji w tym miejscu, ze względu na to, że tutejszy transport publiczny jest średnio zorganizowany. W najbliższej okolicy warto zobaczyć przepiękne zatoki Cala Domingos i Cala Domingos Petit, czy także słynną Cala Antena z pięknym deptakiem widokowym. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia będzie miasteczko portowe Portocolom i położone nieco dalej Cala d’Or i jego okoliczne plaże takie jak: Cala Mitjana, Cala Sa Nau, Cala Esmeralda i wiele innych.

Nieco dalej bardzo polecam zobaczyć miasteczko Santanyi, Felantix, czy także santkuarium Sant Salvador z widokiem rozpościerającym się na okolice. Jestem bardzo ciekawa, czy komuś z Was udało się dotrzeć do ciekawej zatoki Cala Murada. Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podobało i, czy polecacie to miejsce innym?

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/