Cala Mitjana na Majorce

Cala Mitjana to jedna z najciekawszych zatok na Majorce. Dojście na tę plażę zajmuje około 20 minut pieszo i nie można tam się dostać bezpośrednio samochodem, czy autobusem. Najbezpieczniejszą i najłatwiejszą opcją jest pozostawienie samochodu na parkingu przy Cala Sa Nau i przejście się szlakiem aż do Cala Mitjana, tak jak wskazują znaki. Druga możliwość to oczywiście dopłynięcie nad zatokę wynajętą łodzią. Co ciekawe, kiedyś nie było tak łatwego dostępu do tej plaży. Dojście na Cala Mitjana prowadzone jest poprzez teren prywatny pewnej bogatej rodziny. Po latach zdecydowała się ona udostępnić szlak dla turystów i rezydentów, aby każdy mógł nacieszyć się tym pięknym miejscem.

Zatoka Cala Mitaja nie należy do największych, jednak zdecydowanie jest tutaj pięknie, spokojnie, malowniczo i rajsko. Nie znajdziecie tutaj turystycznych mas, jedynie miłośników przygód i podróżowania, którzy zdecydowali się dojść do tego sekretnego miejsca. W okolicy nie ma sklepów ani toalet, dlatego ważne jest, aby przed wycieczką zaopatrzyć się w napoje, jedzenie oraz niezbędne rzeczy. Przyda się tutaj także para butów na skałki i maska do nurkowania, bo życie podwodne jest tutaj dość rozmaite.

Co robić w Cala Mitjana i okolicach?

Bardzo polecam Wam spróbować nurkowania z maską. Jako że cała zatoka otoczona jest niskimi skałkami, co oznacza spore możliwości, jeżeli chodzi o oglądanie rybek i innych stworzeń żyjących pod wodą. Znajdziecie tu zarówno piaszczystą plażę, jak i część betonową i typowe dla zatok skałki. Jeżeli chodzi o okolicę, to zdecydowanie warto odwiedzić okoliczne zatoki, czyli Cala Sa Nau, Cala Esmeralda, Cala Petita, Cala Gran oraz przepiękny Parc Natural de Mondrago, Calo des Moro, Cala Llombards i wiele innych.

Warto zaznaczyć, że na Majorce znajduje się jeszcze jedna Cala Mitjana, w regionie Arta na północnym wschodzie wyspy oraz kolejna zatoka o tej samej nazwie na wyspie Menorca. Uprzedzam, aby nie doszło do pomyłek. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy udało Wam się kiedykolwiek dostać na tę przepiękną zatokę i jakie były Wasze wrażenia? Ja uwielbiam takie miejsca.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/