Cala Marmols

Nawet już nie pamiętam od kiedy planowałam wybrać się na Cala Marmols. Za każdym razem, kiedy miałam już wszystko zaplanowane, pogoda okazywała się płatać figle i musiałam zmieniać plany. W końcu Nam się udało i dotralismy na tą małą zatoczkę, ukrytą między klifami. Największym problemem jest to, że aby się na nią dostać trzeba się troszeczkę namęczyć.

Jak dostać się na Cala Marmols?

Mamy kilka opcji do wyboru. Jedną z nich to udanie się samochodem do Cap de Ses Salines (latarnia morska) i tam zaparkować, na poboczu drogi. Kiedy zobaczycie latarnie morską należy za nią skręcić w lewo i dreptać na pieszo ponad 5 kilometrów, co daje ok. godziny drogi w jedną stronę. Drugą opcją to kolejna wycieczka pieszo, z zatoki Cala Salmonia. Udajemy się wtedy w prawo, nie w lewo. Trasa jest podobna. Myślę jednak, że nieco bardziej wyczerpująca. Ostatnią opcją, najlepszą, to udanie się na Cala Marmols przechodząc przez płot na teren prywatny.

Wejście na Cala Marmols przez teren prywatny.

Nie namawiam nikogo do włamywania się na czyjś teren, jednak robi tak wiele osób i my też skorzystaliśmy z tej opcji. Bardzo łatwo jest znaleźć bramę do terenu prywatnego, ponieważ widać, że stają tam samochody. Brama jest zamknięta na kłódkę, jednak nieopodal znajdują się dziury w murze, a na dodatek turyści ułatwili sobie sprawę i zniszczyli kawałek płotu właściciela, przez który wszyscy skaczą. Istnieje podejrzenie, że może złapać Was policja, jednak uwierzcie mi. Ta osoba posiada hektary terenu i nawet nie słyszy, jak ktoś wchodzi na jego teren. Dom tej osoby umiejscowiony jest na poboczu pośród drzew. Jeśli będziecie szli utartym szlakiem, to na pewno nie dotrzecie do jego drzwi. Droga na samą zatokę jest wytarta i bardzo prosta. Dojdziecie nią nad samą plażę.

Cala Marmols to dzika zatoka, na którą można dostać się także łódką.

Wiele osób wybiera podróż na Cala Marmols barką. Jest to na pewno świetna przygoda, wiem również, że podczas rejsu odwiedza się okoliczne dzikie plaże. Jednak zazwyczaj kończy się to na zwiedzaniu plaży tylko z łódki. Nici ze spędzenia czasu na plaży. Oczywiście zależy to od firmy. Kiedy my byliśmy na Cala Marmols, osoby z łódki nie zobaczyły wnętrza zatoki. Jest ona zbyt płytka, by łódka mogła tam wpłynąć. Dużym plusem jest jednak zobaczenie wielu zatok od strony morza. Oraz to, że możecie poświrować na łódce i poskakać do cudownych, krystalicznych wód. Jednak mimo wszystko polecam Wam wybrać się na Cala Marmols pieszo!

Jak długo zajmuje dojście na Cala Marmols z prywatnego terenu?

Jedyne 20 minut. To o conajmniej połowę mniej niż z Cap de Ses Salines. A i znajdzie się sporo cienia! Na Cala Marmols nie ma żadnego sklepu, toalety, prysznicy, baru czy restauracji. W najbliższej okolicy również tego brak. Najbliższy sklep znajdziecie w miejscowości Ses Salines, która znajduje się od plaży dobre kilka kilometrów. Dlatego serdecznie polecam Wam zaopatrzyć się w wodę, jedzenie i filtry! Polecam też ubrania na przebranie, bo sól potrafi naprawdę dokuczać!

Czy na Cala Marmols da sie dojechać autobusem?

Niestety nie. Autobusem najdalej dojedzie się do miejscowości Ses Salines i stamtąd musielibyście iść naprawdę długo pieszo. Mogłoby to zająć dobre parę godzin. Nie polecam. Nie polecam również wycieczki na Cala Marmols rowerem. Trasa nie jest ciężka, ale też nie ma żadnej wyznaczonej drogi dla rowerów. Tylko co potem zrobić z rowerem? No, chyba że jesteście hardcorami i lubicie nosić rower na plecach przez kilka kilometrów. Nie naśmiewam się, wręcz podziwiam.

Jak wygląda plaża Cala Marmols?

Plaża jest średniej wielkości, piaszczysta. Nie było tam żadnych alg, jednak woda nie była w pełni klarowna. Woda jest płytka i bardzo przyjemna. Zarówno płynąc jak i spacerem można się dostać do małej jaskini, którą możecie dostrzec na zdjęciach! Na plaży nie ma ogromnych tłumów, ale nie jest też pusto. Wiele osób opala się tam nago i topless. W wodzie również znajduje się piasek. Znajdzie się kilka sporych kamieni, ale widać je przez wodę, więc można łatwo ich uniknąć.

Co zjeść w okolicy Cala Marmols?

W miejscowości Ses Salines znajdziecie mnóstwo restauracji. Ale jedna robi naprawdę ogromne wrażenie i tamtejsze jedzenie jest przepyszne. O klimacie restauracji nie wspomnę. Miejsce jest cudowne. Nazwa restauracji to Cassai Restaurant&Cafe. Stolik należy zarezerwować wcześniej, w innym wypadku możecie zastać brak miejsc lub ograniczony czas na spożycie posiłku. Ceny zaczynają się od 15 euro za posiłek. Serdecznie polecam zajrzeć na mojego instagrama, gdzie znajdziecie relacje z obydwóch restauracji Cassai. Zapraszam tutaj: https://www.instagram.com/vacaymodecom Cassai słynie też ze swoich sklepów, które zawsze są umiejscowione obok restauracji. Sprzedawane są tam ręcznie robione meble, ubrania, ręczniki, świeczki i inne akcesoria do domu, a nawet kosmetyki.

Co robić w okolicy Cala Marmols?

Niedaleko Cała Marmols znajduje się także kolejna dzika plaża, Es Caragol: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/playa-es-caragol/. Żeby na nią dojść musicie już niestety udać się do latarni Cap de Ses Salines i iść pieszo w prawą stronę przez jakieś 20 minut. Podczas wędrówki będziecie mogli podziwiać widok na wyspę Cabrera. Po drodze znajdzie się wiele miejscówek, w której rozkładają się nudyści. Sama Es Caragol to plaża nudystów. Nie jest ona tak oblegana jak inne Majorkańskie plaże, ale ciężko jest być na niej samemu. Chyba, że zimą! Warto także odwiedzić Es Trenc: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/playa-es-trenc/. Zatokę Cala Pi: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/cala-pi/, a może kaktusowy ogród w Ses Salines: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/botanicactus-majorka/. A na wieczór polecam stolicę: https://namajorce.pl/hiszpania/wyspy-balearow/majorka/miejscowki/palma-de-mallorca/.

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania.
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom