Cala Marmassen, Majorka.

Cala Marmassen znajduje się na południowym zachodzie Majorki i jest zdecydowanie mało znanym punktem na Majorce. A moim zdaniem szkoda, bo jest to naprawdę nadzwyczajne miejsce. To, co przykuwa uwagę najbardziej, to kolor skał oraz ich forma. Dno pokrywają kamienie, więc będzie to raj dla osób, które kochają oglądać świat podwodny.

Normalnie znajduje się tu sporo łodzi i jachtów, więc widoki są dzięki nim nieco urozmaicone. Oddaje to zdecydowanie wyspiarski klimat wyspy. Śmiało można stąd skakać do wody, a widziałam tam nawet ekipę, która nurkowała z butlą. Woda jest tu krystalicznie czysta, a nad zatoką nie ma tłumów ludzi.

Zatoka jest na mojej liście nadzwyczajnych miejsc do odwiedzenia na Majorce. Zdjęcia wykonałam w pochmurny dzień, a w piękny słoneczny dzień to miejsce tymbardziej zwala z nóg!

Jak dostać się nad zatokę Cala Marmassen?

Można się tam dostać jedynie samochodem lub pieszo czy rowerem. Jest to niedaleka odległość od portu Puerto de Andratx. Spacerem dojdzie się tam w około 20 minut. Bardzo polecam odwiedzić tą zatokę, ponieważ wyglądem nieco różni się od typowych zatok na wyspie. Nie jest chroniona, nie ma tu toalet, a najbliższy większy sklep znajduje się właśnie w Puerto de Andratx. Zejście na kamienistą plażę może nie należeć do najłatwiejszych, ale moim zdaniem warto się tam wybrać.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom