Cala Mandia na Majorce

Cala Mandia to średniej wielkości zatoka umiejscowiona na wschodnim wybrzeżu Majorki. Jeżeli wybieracie to miejsce na swoje wakacje na wyspie, to możecie liczyć na spokój, ciszę i piękne widoki. Polecam wypożyczyć samochód, ponieważ transport publiczny w tej okolicy pozwala na odwiedzenie tylko pobliskich terenów Cala Mandia. Jeżeli chcielibyście zwiedzić większą część Majorki, to byłoby to dość kłopotliwe na dłuższą metę.

Plaża w Cala Mandia jest piaszczysta, można tu wypożyczyć leżaki, przy plaży znajduje się także toaleta, prysznice i oczywiście ratownik jest do Waszej dyspozycji. Parking znajduje się tuż za plażą, a na niej znajduje się także bar. Cala Mandia otoczona jest niskimi klifami, a także sporą ilością hoteli. Jest to mocno turystyczne miejsce, więc w wysokim sezonie na plaży na pewno będą tłumy. Co bardzo podoba mi się w Cala Mandia i okolicznych zatokach, to na pewno deptak poprowadzony na klifach, dzięki któremu możecie się w krótkim czasie, pieszo dostać na sąsiednią piękną zatokę Cala Romantica.

Co robić w Cala Mandia i okolicach?

Oprócz Cala Romantica, niedaleko znajduje się kolejna bardzo malownicza zatoka, czyli Cala Anguila. Nieco dalej położone są piękne zatoki i plaże, takie jak: Porto Cristo (oraz jaskinie Cuevas del Drach), Cala Morlanda, Sa Coma, Cala Millor. Kierując się na południe: Cala Varques, Cala Domingos i położone nieco dalej Cala d’Or. Miasteczka godne polecenia w okolicy to na pewno: Son Servera, Felanitx, czy też Santanyi.

W samym miasteczku Cala Mandia znajdują się restauracje, deptaki ze sklepami z pamiątkami, dodatkami, ubraniami oraz spożywcze, a także sklepy, w których wypożyczycie rowery, buggy oraz wiele innych. Ja bardzo polecam odwiedzić Cala Mandia podczas wakacji na Majorce, ponieważ okolice są bardzo przyjemne dla oka. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy byliście kiedykolwiek w Cala Mandia lub okolicy i czy polecacie to miejsce innym czytelnikom.

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/