Cala Major, Majorka.

Cala Major to plaża, która znajduje się tuż obok stolicy Majorki. Można na nią dojechać różnymi autobusami. Jest to jedna z najstarszych turystycznych miejscowości na Majorce. Dzięki temu jest ona naprawdę bardzo znana. Czy warto się na nią wybrać?

Latem Cala Major jest bardzo oblegana przez turystów. Zatoka jest średniej wielkości, na plaży jest wszystko. Widok na klify, krystalicznie czysta woda, bary, toalety, prysznice. Plaża jest strzeżona i znajdują się tutaj także leżaki. Za plażą znajdują się sklepy, hotele, apartamenty, mieszkania. Prawa część plaży przeznaczona jest dla miłośników surfingu.

Jest to jedna z zatok, na której można poszaleć na desce. A na Majorce nie ma ich zbyt wiele. Mimo dość dużych fal, które często można napotkać na tej plaży, woda jest naprawdę pięknego koloru. Plaża jest piaszczysta i znajduje się na niej kilka palm.

Dojazd i parking na Cala Major.

Parkingu przy plaży nie ma. Auto można zaparkować w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach przy chodniku. Niebieskie linie oznaczają miejsca płatne, które zdecydowanie przeważają w tym rejonie. Cena to średnio 1euro za godzinę postoju, a w szczycie sezonu ciężko o wolne miejsce. Na plażę dojechać można również różnymi autobusami prosto z miasteczka Palma. Jeśli chodzi o dalsze miejscowości, to dojazd będzie ciężki – tu polecam samochód lub skuter.

Niedaleko plaży znajduje się Palacio de Marivent.

Jest to pałac, którego nazwa oznacza dokładnie “pałac morza i wiatru”. Jest to letnia rezydencja Hiszpańskiej Rodziny Królewskiej. Kiedy przybywają na Majorkę, lubią się tam zatrzymywać. Dzieci z rodziny królewskiej mają tutaj swoją prywatną strefę rekreacyjną. Pałac można również odwiedzać! Wejście jest za darmo, a ogrody i pałac otwarty jest codziennie od 1 maja o 30 września od 9:00 do 20:00, oraz o 1 października do 30 kwietnia od 9.00 do 16.30.

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/

Social media.

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Facebook i instagram.

Obserwując mnie na Facebook’u zyskujesz dostęp do postów, których nie ma ani na blogu ani na instagramie. To właśnie na Facebook’u zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. To tam wszystko nabrało nowego znaczenia. Na Facebook’u mam także naprawdę świetną publiczność! Zapraszam do obserwowania!
Obserwując mnie na Instagram’ie zyskujesz najwięcej. To tam codziennie dodaję relacje z Majorki. Znajdziesz tam zapisane relacje ze WSZYSTKICH miejsc w jakich byłam na Majorce (i nie tylko). To tam znajdziesz zdjęcia z Majorki w jednym miejscu. Dzielę się tam również moimi przemyśleniami i opisem życia na Majorce.
Facebook: http://www.facebook.com/vacaymodecom
Instagram: http://www.instagram.com/vacaymodecom