Cala Egos na Majorce

Cala Egos to średniej wielkości zatoczka znajdująca się w regionie Santanyi, dokładniej w okolicach Cala d’Or, czyli jednego z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych na Majorce. Bardzo polecam Wam zajrzeć w to miejsce, bo pomimo tego, że plaża nie należy do największych, to najbardziej czarujący efekt wywołują tu na mnie charakterystyczne dla Cala d’Or przejścia na klifach. To bardzo ładny zabieg, który widoczny jest w całym regionie Santanyi. Mowa tu o drogach poprowadzonych przez klify, dzięki którym niektóre przejścia są o wiele łatwiejsze, a dodatkowo ma to swój wyspiarski efekt.

Przy zatoce Cala Egos znajdują się dwa hotele. Moim zdaniem zaburza to wygląd tego miejsca, ponieważ hotele to typowe molochy, które tylko i wyłącznie psują krajobraz. Jesteśmy jednak w jednym z najbardziej turystycznych miejsc na wyspie, więc nie można na to narzekać. Będąc w tym przepięknym miejscu, koniecznie przejdźcie się po klifach i nacieszcie się widokiem na Cala Egos z dokładnie każdej strony. To miejsce jest przepiękne nawet w deszczową pogodę. Tutejszy kolor wody to coś niesamowitego.

Co robić w Cala Egos i okolicach?

Jako, że Cala Egos znajduje się w Cala d’Or to jak najbardziej polecam odwiedzić pozostałe zatoki, a najbardziej Cala Petita, Cala Gran, Cala Esmeralda oraz port Cala d’Or, czy niedaleko położone Porto Petro. Udając się nieco dalej warto zahaczyć o takie miejsca jak przepiękny park naturalny Mondrago, Cala Figuera, Calo des Moro, czy także przepiękne miasteczko Santanyi.

Prawda jest taka, że okolice Cala Egos są jednymi z najbardziej malowniczych na Majorce. Znajdziecie tu masę restauracji, barów, świetnych lokalów i miejscowych sklepów. Zdecydowanie polecam tutaj wypożyczenie samochodu, dzięki czemu dojazd do cudownych okolicznych miejsc nie sprawi Wam najmniejszego problemu.

Czy ktokolwiek z Was był w Cala Egos? Jakie macie wrażenia o tym miejscu? Ja jestem zachwycona, jednak z miłą chęcią przeczytam Wasze opinie w komentarzach!

Zaobserwuj mnie na moich social mediach.

Moje profile możesz także znaleźć na Facebooku, Instagramie oraz na YouTubie. Już teraz zapraszam Cię serdecznie do ich odwiedzenia. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Majorce. Od pogody przez zwiedzanie aż po najlepsze restauracje.
Facebook: https://www.facebook.com/VacayModeCom
Instagram: https://www.instagram.com/vacaymodecom/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNqI1qObs3GJ0AhyEKm1zRw

Jeśli szukasz pomocy przy planowaniu swojego pobytu na Majorce i nie wiesz od czego zacząć- napisz do mnie. Chętnie pomogę zaplanować Twoje wakacje na Majorce. Stworzę dla Ciebie indywidualny plan zwiedzania. Pomogę wybrać miejsce, w które najlepiej się dla Ciebie wybrać. Do wszystkiego podchodzę całkiem indywidualnie. Bo przecież każdy na wakacjach ma inne wymagania. Szczegóły tutaj: https://patronite.pl/vacaymode
Zapisując się do newslettera na blogu, otrzymasz możliwość czytania opublikowanych postów jako pierwszy! Regularnie dodaję nowe miejsca na Majorce i dzielę się z Wami tą piękną wyspą. Dzięki newsletterowi, nie musisz nawet wchodzić na bloga, bo cały post pojawi się w e-mailu!

Co mogłoby Cię jeszcze zainteresować?

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami, które podzielone są na moim blogu na kategorie. Dwoma głównymi kategoriami są: miejscówki oraz majorkowe poradniki. Na moim blogu znajduje się także interaktywna mapka, z oznaczonymi miejscami, które odwiedziłam. Możecie łatwo zobaczyć co zobaczyć w okolicy, w którą się wybieracie!
W kategorii “miejscówki” znajdziecie wszystkie miejsca, które odwiedziłam i opisałam na blogu:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/miejscowki-na-majorce/
A w kategorii “majorkowe poradniki” znajdziecie wszystkie informacje, jakie powinniście wiedzieć wybierając się na Majorkę na wakacje lub zanim tu zamieszkacie:
https://namajorce.pl/category/hiszpania/baleary/mallorca/majorkowe-poradniki/